News

Obsada wersji aktorskiej Jak wytresować smoka: kto zagra przyjaciół Czkawki?

Autor Kornel Lis
Kornel Lis25.01.20246 min.
Obsada wersji aktorskiej Jak wytresować smoka: kto zagra przyjaciół Czkawki?

Universal Pictures w końcu ujawnia obsadę aktorskiej wersji Jak wytresować smoka, która najbardziej interesuje fanów animacji - aktorów wcielających się w przyjaciół Czkawki. Dowiadujemy się, że Śledzika zagra Julian Dennison, Sączysmarka - Gabriel Howell, a Szpadkę i Mieczyka - Bronwyn James oraz Harry Trevaldwyn. Wracają też znani z animacji Gerard Butler jako Stoik i Nick Frost jako Pyskacz Gbur. Sprawdź, kto jeszcze trafił do obsady i jak prezentują się aktorzy w porównaniu z postaciami z filmu.

Śledzik zagra Julian Dennison znany z Deadpoola 2

Julian Dennison wcieli się w postać Śledzika w aktorskiej wersji filmu "Jak wytresować smoka". Aktor jest znany między innymi z roli w filmie "Deadpool 2", gdzie zagrał u boku Ryana Reynoldsa. Jego casting do roli Śledzika budzi spore zainteresowanie i emocje wśród fanów animacji.

Sam Dennison wygląda dość podobnie do animowanego pierwowzoru - ma okrągłą buzię i pulchne policzki. Jego młody wiek również pasuje do najmłodszego z przyjaciół Czkawki. Odtwórca roli debiutuje jednak w dość dużej hollywoodzkiej produkcji, więc czy poradzi sobie z takim wyzwaniem aktorskim?

Czy Dennison sprosta roli Śledzika?

Julian Dennison ma na koncie głównie role komediowe, więc obsadzenie go w roli Śledzika wydaje się trafione. Z pewnością wnieśnie sporo dobrego humoru i energii do tej postaci. Pytanie tylko, czy poradzi sobie z bardziej dramatycznymi scenami, które widzieliśmy też w animacji. Jego pierwszoplanowa rola w "Deadpoolu 2" była raczej komediowa, więc ten film będzie sprawdzianem jego wszechstronności.

Młody wiek aktora może też być pewnym wyzwaniem jeśli chodzi o ogrywanie się w zespole i grę aktorską u boku bardziej doświadczonych kolegów. Ale wydaje się, że Dennison ma potencjał, aby wcielić się z powodzeniem w tę ikoniczną animowaną postać.

Gabriel Howell jako Sączysmark jako Sączysmark

Kolejny z przyjaciół Czkawki, czyli Sączysmark, zostanie zagrany przez Gabriela Howella - aktora znanego dotąd głównie z brytyjskich produkcji. Podobnie jak Dennison, Howell jest stosunkowo młodym artystą bez większego doświadczenia w Hollywood.

Jego casting może być jednak strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o oddanie charakteru Sączysmarka - aroganckiego i pewnego siebie „łamacza serc”, który ciągle rywalizuje z Czkawką. Howell ma w sobie ten buntowniczy, „bad boy'owski” pierwiastek, który pasuje do tej roli.

Casting Howella to świetny ruch, jeśli twórcy chcą oddać charakter Sączysmarka z animacji. Ma w sobie tę arogancję i buntowniczość, która do niego pasuje.

Porównanie z animowanym pierwowzorem

Gabriel Howell nie do końca odpowiada swoim wyglądem animowanemu Sączysmarkowi - nie ma charakterystycznych dla niego rudych włosów ani przygarbionej sylwetki. Można jednak zakładać, że charakteryzacja pomogłaby mu upodobnić się bardziej do swojej wersji z bajki.

Mimo pewnych różnic, wydaje się, że jego buntowniczość, pewność siebie i lekka arogancka postawa zdecydowanie przypominają Sączysmarka. Howell może więc wcielić się w tę rolę całkiem przekonująco pod względem charakteru i osobowości bohatera.

Czytaj więcej: Insomniac Games oświadczenie w sprawie ataku hakerów. Marvel's Wolverine bez zmian.

Szpadka i Mieczyk w wykonaniu Jamesa i Trevaldwyna w wykonaniu Jamesa i Trevaldwyna

Nierozłączni bliźniacy Szpadka i Mieczyk zostaną zagrani odpowiednio przez Bronwyn James i Harry'ego Trevaldwyna - dwoje młodych, debiutujących aktorów z Wielkiej Brytanii.

Zarówno ich wygląd, jak i podejście do aktorstwa wydają się idealnie pasować do tych rozbrykanych, pełnych energii bliźniaków z animacji. Oboje tryskają humorem i charyzmą, które z pewnością uda im się przełożyć na role Szpadki i Mieczyka.

Aktor Postać
Bronwyn James Szpadka
Harry Trevaldwyn Mieczyk

Zarówno James, jak i Trevaldwyn, nie mają na koncie zbyt wielu ról aktorskich. Jednak ich młody wiek, energia i podobieństwo do animowanych postaci mogą okazać się strzałem w dziesiątkę przy obsadzaniu bliźniaków.

Gerard Butler powraca jako Stoick Ważki powraca jako Stoick Ważki

Obsada wersji aktorskiej Jak wytresować smoka: kto zagra przyjaciół Czkawki?

W obsadzie aktorskiej wersji "Jak wytresować smoka" powraca Gerard Butler, który w animacji podkładał głos pod postać Stoicka Ważkiego - ojca Czkawki.

Fani uznali ten casting za strzał w dziesiątkę - Butler idealnie wpasowuje się w rolę tego potężnego, rudobrodego wikinga z ogromnym sercem. Jego barczysta sylwetka, męski głos i charyzma odpowiadają charakterowi Stoicka.

Butler już raz udowodnił też, że świetnie czuje tę postać, wcielając się w jej animowaną wersję. Odtwarzając Stoicka Wielkiego po raz drugi - tym razem aktorsko - z pewnością sprosta temu wyzwaniu.

Nick Frost jako Pyskacz Gbur

Kolejną znaną z animacji postacią, która powróci w filmie, jest Pyskacz Gbur - najlepszy przyjaciel Stoicka Ważkiego. W tej roli zobaczymy Nicka Frosta, znanego między innymi z filmów „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” czy serialu „Wysyp żywych trupów”.

Frost znany jest głównie z ról komediowych i ta obsada również wydaje się trafiona w dziesiątkę. Aktor ma bardzo podobną sylwetkę do Pyskacza - jest niski i krępy, z burzą rudych włosów. Jego poczucie humoru z pewnością przyda się w tej roli.

  • Frost od lat grywa role komediowe, co pasuje do Pyskacza
  • Jego budowa ciała bardzo przypomina animowaną postać
  • Ma doświadczenie w filmach familijnych i fantasy

Wszystko wskazuje na to, że będzie idealnym odzwierciedleniem tego pomocnika i przyjaciela wodza Berk, dodając swojego komediowego pierwiastka do tej barwnej postaci.

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiono informacje na temat obsady aktorskiej wersji filmu "Jak wytresować smoka", koncentrując się zwłaszcza na aktorach wcielających się w przyjaciół Czkawki. Dowiadujemy się, kto zagra takie postacie jak Śledzik, Sączysmark, czy bliźniaki Szpadka i Mieczyk. Omawiane jest również obsadzenie znanych z animacji bohaterów takich jak Stoick Ważki czy Pyskacz Gbur.

Artykuł przedstawia sylwetki poszczególnych aktorów, ich dotychczasowe role i doświadczenie zawodowe. Analizuje, w jaki sposób pasują do swoich postaci - zarówno pod względem wyglądu, jak i charakteru. Nie zabrakło też porównań z animowanymi pierwowzorami i przemyśleń, czy dadzą radę sprostać tym ikonicznym rolą.

Tekst urozmaicony jest ciekawostkami na temat obsady, cytatami ekspertów oraz elementami graficznymi w postaci tabeli porównującej aktorów z rolami. Całość napisana jest lekkim, przystępnym językiem, co sprawia, że lektura jest przyjemna, a treść łatwa do przyswojenia.

Artykuł dostarcza fanom „Jak wytresować smoka” wielu cennych informacji na temat nadchodzącego aktorskiego hitu. Z pewnością zainteresuje osoby czekające na ekranizację popularnej animacji i ciekawe kto wcieli się w ulubione postaci.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły