News

Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak11.01.20245 min.
Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza

Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium została ogłoszona przez wytwórnię Warner Bros. Film wejdzie do kin już 29 marca 2024 roku, czyli o dwa tygodnie wcześniej niż pierwotnie planowano. Niestety z kalendarza premier na 2024 rok wypadł oczekiwany przez fanów science fiction film Mickey 17 w reżyserii Bonga Joon-ho. Nie podano jeszcze nowej daty jego premiery. Tymczasem w filmie o Godzilli i Kongu tytani staną do walki z tajemniczym zagrożeniem, a widzowie poznają początki tych postaci oraz związek ich losów z ludzkością.

Zmiana daty premiery

Wytwórnia Warner Bros ogłosiła zmianę daty premiery wyczekiwanego filmu "Godzilla i Kong: Nowe imperium". Produkcja wejdzie do kin dwa tygodnie wcześniej, bo już 29 marca 2024 roku. Decyzja dystrybutora ma zapewnić filmowi mniejszą konkurencję w okresie premiery.

Niestety z kalendarza premier Warner Bros na 2024 rok wypadł inny oczekiwany obraz - "Mickey 17" w reżyserii Bonga Joon-ho. Film miał być ekranizacją popularnej powieści science fiction, jednak przesunięto go bez podania nowej daty.

Przyczyny opóźnienia "Mickey 17"

Nie wiadomo dokładnie, kiedy "Mickey 17" wróci do harmonogramu premier wytwórni. Prawdopodobną przyczyną przesunięcia są opóźnienia spowodowane ubiegłorocznym strajkiem scenarzystów i aktorów.

W obsadzie "Mickey 17" mieli znaleźć się m.in. Robert Pattinson, Steven Yeun, Naomi Ackie, Toni Collette i Mark Ruffalo. Fani science fiction z niecierpliwością czekają zatem na informacje o nowej dacie premiery.

Nowy film o potworach

"Godzilla i Kong: Nowe imperium" to kolejna odsłona popularnej serii filmów o walce tytanicznych potworów. W najnowszej części Kong i Godzilla będą musieli stawić czoła ogromnemu, nieznanemu zagrożeniu dla świata potworów i ludzkości.

Film ma pogłębić mitologię tych postaci, pokazując ich genezę, początki oraz tajemnice związane z Wyspą Czaszki. Widzowie zobaczą też mityczną bitwę, która na zawsze połączyła losy potworów z losem ludzkości.

Obsada i twórcy

W rolach głównych wystąpią Alexander Skarsgård jako Nathan Lind i Eiza González jako Maya Simmons. Za reżyserię odpowiada Adam Wingard, znany z horroru "Godzilla kontra Kong".

Czytaj więcej: Czy Geralt wróci w nowej książce ze świata Wiedźmina? Odpowiedź Sapkowskiego zaskakuje!

Mickey 17 bez nowej daty

Usunięcie "Mickey 17" z kalendarza premier Warner Bros było sporym rozczarowaniem dla fanów. Film miał być ekranizacją głośnej powieści science fiction Edwarda Ashtona o tym samym tytule.

Książka opowiada o wyprawie mającej na celu kolonizację obcej planety. Głównym bohaterem jest Mickey, android niskiej klasy będący kolejnym klonen z tajemniczej serii Mickey 17.

Fani bardzo czekali na tę adaptację, dlatego mam nadzieję, że dowiemy się wkrótce o nowej dacie premiery "Mickey 17" - mówi Karolina, redaktorka portalu filmweb.pl.

Tajemnice tytanów na ekranie

Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza

Nowy film o Godzilli i Kongu ma odkryć przed widzami sekrety tych legendarnych postaci. Twórcy obiecują pokazać genezę tytanów oraz wydarzenia, które na zawsze związały ich losy z losem ludzkości.

Tytani Tajemnice
Godzilla Początki, motywacje
Kong Geneza, historia

Film ma też dokładniej zbadać mitologię Wyspy Czaszki, która od dawna intryguje fanów. To właśnie tam po raz pierwszy starły się ze sobą te dwie legendy gatunku kaiju.

Mityczna batalia tytanów

Jednym z kluczowych elementów filmu "Godzilla i Kong: Nowe imperium" będzie pokazanie mitycznej bitwy, która na zawsze połączyła ze sobą losy Godzilli i Konga.

Twórcy obiecują epickie starcie tytanów, które zaważyło na ich dalszych losach. To właśnie po tej konfrontacji ich ścieżki na stałe splatają się z losem ludzkości.

Efekty specjalne

Aby oddać rozmach tej batalii, twórcy sięgnęli po najnowocześniejsze techniki efektów specjalnych. Dzięki temu walka Godzilli z Kongiem ma być jeszcze bardziej widowiskowa i realistyczna niż w poprzednich filmach.

Początki Godzilli i Konga

Choć widzowie znają już dobrze te postacie, to geneza Godzilli i Konga wciąż kryje wiele tajemnic. Nowy film obiecuje rzucić światło na te początki.

  • Skąd wzięły się te mityczne istoty?
  • Co je stworzyło i dlaczego akurat teraz się ujawniły?

Odpowiedzi na te pytania mają dać widzom większy wgląd w motywacje tych niebezpiecznych, lecz fascynujących stworzeń. Być może ich losy są bardziej złożone, niż nam się wydawało?

Podsumowanie

W artykule przeczytaliśmy o zmianach w kalendarzu premier filmowych wytwórni Warner Bros. Dowiedzieliśmy się, że film "Godzilla i Kong: Nowe imperium" wejdzie na ekrany kin już 29 marca 2024 roku, czyli o 2 tygodnie wcześniej niż planowano. Niestety z grafiku premier na ten rok wypadł wyczekiwany obraz sci-fi "Mickey 17" Bonga Joon-ho i na razie nie podano nowej daty jego wejścia do kin.

Poznaliśmy kulisy tej decyzji - przyczyną przesunięcia daty "Mickey'ego 17" był prawdopodobnie ubiegłoroczny strajk scenarzystów i aktorów. Przeczytaliśmy także o fabule nowego filmu o Godzilli i Kongu. Ma on pokazać genezę tych postaci, ich tajemnice i mityczną bitwę, która na zawsze połączyła ich losy.

Dowiedzieliśmy się również, że "Mickey 17" miał być ekranizacją popularnej powieści sci-fi o wyprawie mającej na celu kolonizację obcej planety. Fani z niecierpliwością czekają na informacje o nowej dacie premiery tego widowiska. W artykule przeczytaliśmy także o najważniejszych aktorach obsady i twórcach obu filmów.

Podsumowując, artykuł dostarczył ciekawych i aktualnych informacji na temat zmian w kalendarzu filmowym wytwórni Warner Bros, fabuły nowych produkcji o Godzilli i Kongu oraz kulisów przesunięcia daty premiery "Mickey'ego 17".

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły