News

George Miller zdradza dokładny czas akcji filmu Furiosa - dowiedz się więcej!

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska05.12.20238 min.
George Miller zdradza dokładny czas akcji filmu Furiosa - dowiedz się więcej!

Akcja filmu "Furiosa" dzieje się 15 lat przed wydarzeniami znanymi z "Mad Max: Na drodze gniewu", co potwierdził reżyser George Miller. Film opowiada historię tytułowej bohaterki, zanim stała się tą nieustraszoną wojowniczką, którą poznaliśmy w poprzedniej części. Dowiadujemy się, jak Furiosa trafiła do rąk bezlitosnego Immortana Joe i przeszła swoją własną transformację. Choć Max pojawia się w tle, to jest to przede wszystkim opowieść o genezie Furiosy.

Kluczowe wnioski:
 • Akcja filmu dzieje się 15 lat przed wydarzeniami z "Mad Max: Na drodze gniewu"
 • Dowiadujemy się, jak Furiosa stała się tą nieustraszoną wojowniczką
 • Film opowiada historię Furiosy, zanim trafiła do rąk Immortana Joe
 • Max jest obecny w filmie, ale tylko w tle
 • Jest to geneza postaci Furiosy i opowieść o jej transformacji

Akcja dzieje się 15 lat przed Mad Maxem

Jak potwierdził reżyser George Miller, akcja filmu "Furiosa" rozgrywa się dokładnie 15 lat przed wydarzeniami znanymi z filmu "Mad Max: Na drodze gniewu". Oznacza to, że poznamy początki historii tytułowej bohaterki, zanim ta stała się tą samą postacią, którą widzowie mogli podziwiać w poprzedniej części serii.

Miller zdradził, że Max również pojawia się w filmie, jednak tylko na drugim planie fabuły. Kluczową rolę odgrywa tutaj geneza Furiosy - widzowie dowiedzą się, w jaki sposób porwana z Zielonego Miejsca dziewczyna stopniowo przekształciła się w wojowniczkę znaną z "Na drodze gniewu".

Początki transformacji

Film pokaże porwanie młodej Furiosy przez bandę motocyklistów dowodzoną przez Dementusa. To właśnie u boku tego okrutnego przywódcy bohaterka stopniowo będzie musiała stawiać czoła coraz większym wyzwaniom i zagrożeniom. W końcu docierają do Cytadeli Immortana Joe, gdzie dochodzi do konfrontacji dwóch tyranów.

W tym miejscu Furiosa zdaje sobie sprawę, że jej jedyną nadzieją na przetrwanie i powrót do domu jest walka. Choć początkowo słaba i bezbronna, z biegiem czasu coraz bardziej twardnieje i rozwija swoje survivalowe oraz bojowe umiejętności.

Furiosa zostaje porwana z Zielonego Miejsca

Film "Furiosa" rozpocznie się od ukazania tytułowej bohaterki jako młodej dziewczyny żyjącej spokojnie w Zielonym Miejscu - swoistym azylu pośród postapokaliptycznej pustyni. Jednak jej los odmieni się diametralnie, gdy pewnego dnia zostanie porwana przez bandę Dementusa - okrutnego motocyklowego watażki żądnego władzy.

W tym momencie zacznie się transformacja Furiosy - z bezbronnej młodej kobiety w twardą i nieustraszoną wojowniczkę. Stanie się tak za sprawą licznych prób i wyzwań, z jakimi będzie musiała się zmierzyć u boku Dementusa i jego ludzi.

Próby i wyzwania

Po porwaniu Furiosa zostanie niejako "rzucana na głęboką wodę" i będzie musiała radzić sobie z brutalną rzeczywistością gangów motocyklowych. Oprócz codziennej walki o przetrwanie, stanie też przed dylematem: czy poddać się roli ofiary, czy zawalczyć o siebie z całych sił?

Wybierając tę drugą opcję, z czasem nabierze kluczowych umiejętności pozwalających jej stawić czoła coraz większym wyzwaniom - aż w końcu przekształci się w tę samą Furiosę, którą fani doskonale znają z poprzedniej części Mad Maxa.

Czytaj więcej: Nieprawdopodobne: Ranking najwyżej ocenianych filmów z Joaquinem Phoenixem!

Trafia w ręce wielkiej hordy motocyklistów

Kluczowym momentem początku historii Furiosy jest trafienie w ręce gangu Dementusa - bezwzględnego i krwiożerczego przywódcy grupy motocyklistów przemierzających postapokaliptyczne pustkowia. Porwanie bohaterki zapoczątkuje jej wielką transformację.

Dementus nie będzie miał litości dla młodej dziewczyny - wręcz przeciwnie, zmusi ją do codziennej walki o przetrwanie w skrajnie nieprzyjaznych warunkach. Jedyną nadzieją Furiosy będzie powolne hartowanie się i rozwijanie umiejętności pozwalających jej stawić czoła coraz większym wyzwaniom.

Nie będzie to prosta droga. Furiosa wiele razy stanie na skraju życia i śmierci. Jednak dzięki walce i determinacji z młodej dziewczyny wyrośnie prawdziwa wojowniczka.

Szlak przez pustkowia

Wraz z Dementusem i jego bandą Furiosa będzie przemierzać bezkresne, postapokaliptyczne pustkowia. Harce, gwałtowne burze piaskowe, ataki dzikich bestii - tego typu wyzwania będą na porządku dziennym.

Krok po kroku Furiosa będzie musiała nabywać kluczowych umiejętności pozwalających jej przetrwać w tak ekstremalnych warunkach. A jednocześnie cały czas będzie żywić nadzieję na ucieczkę i powrót do Zielonego Miejsca.

Wędrując docierają do Cytadeli Wiecznego Joe

W trakcie swojej wędrówki przez pustynne pustkowia Dementus wraz ze swoją bandą dociera do tajemniczej Cytadeli rządzonej przez Wiecznego Joe - jednego z najpotężniejszych watażków tych ziem. W tym miejscu losy Furiosy ulegną kolejnej, dramatycznej zmianie.

Dojdzie do otwartego starcia pomiędzy Joe a Dementusem. Obaj walczą o dominację na pustkowiach, a ich konflikt wkrótce przerodzi się w regularną wojnę. Furiosa ponownie będzie musiała stawić czoła nowym, ekstremalnym wyzwaniom.

Nowe zagrożenia w Cytadeli

Przebywając w Cytadeli Furiosa znajdzie się w samym centrum konfliktu pomiędzy Wiecznym Joe a Dementusem. Tortury, przesłuchania, karcer - to tylko niektóre z nowych zagrożeń, przed którymi będzie musiała się bronić.

Furiosa nie podda się jednak - z uporem będzie szukała drogi powrotnej do domu, do Zielonego Miejsca. Gotowa jest zaryzykować wszystko, nawet jeśli kosztem tego miałoby być jej życie.

Rozpoczyna się wojna o dominację dwóch tyranów

Kulminacją wydarzeń będzie wybuch otwartej wojny pomiędzy Dementusem a Wiecznym Joem - dwoma okrutnymi przywódcami walczącymi o dominację nad pustynnymi pustkowiami. Ich konflikt wciągnie w wir walk także Furiosę.

Dziewczyna znajdzie się między młotem a kowadłem. Z jednej strony będzie musiała bronić się przed ludźmi Dementusa, którzy będą chcieli wykorzystać ją jako narzędzie do szantażowania wroga. Z drugiej - stanie na drodze ekspansji Wiecznego Joe.

Próba sił Furiosy

Wojna tyranów będzie swoistą próbą sił także dla Furiosy. Cała jej dotychczasowa transformacja oraz nabyte umiejętności zostaną wystawione na poważną próbę. Tym razem będzie musiała nie tylko zadbać o swoje przetrwanie, ale też aktywnie włączyć się do walki.

Wszystko po to, by w końcu wyrwać się spod jarzma dwóch okrutnych dyktatorów i znaleźć drogę powrotną do domu - do upragnionego Zielonego Miejsca, które cały czas pozostaje jej światełkiem nadziei na lepsze jutro.

Dementus Watażka, przywódca bandy motocyklistów
Wieczny Joe Władca Cytadeli, chce dominacji na pustkowiach

Furiosa stara się przeżyć i wrócić do domu

Wszystkie wydarzenia przedstawione w filmie "Furiosa" prowadzą do jednego celu - tytułowa bohaterka za wszelką cenę pragnie przeżyć i znaleźć drogę powrotną do Zielonego Miejsca.

Mimo iż los rzuca jej na drodze coraz to nowe wyzwania i zagraża jej życiu, Furiosa nigdy nie traci nadziei. Dzięki silnej woli walki, determinacji oraz rozwijanym z biegiem czasu umiejętnościom przetrwania, w końcu udaje jej się zrzucić jarzmo tyranów.

 • Furiosa przechodzi ogromną transformację - z bezbronnej dziewczyny w wojowniczkę
 • Mimo traumatycznych przejść, nigdy nie traci nadziei na powrót do domu
 • Rozwija swoje umiejętności walki i przetrwania w ekstremalnych warunkach
 • W końcu uwalnia się od wpływów okrutnych przywódców
 • Odnajduje drogę powrotną do wymarzonego Zielonego Miejsca

Podsumowanie

W moim artykule przybliżyłem historię genezy postaci Furiosy na długo przed wydarzeniami znanymi z filmu "Mad Max: Na drodze gniewu". Dowiedziałeś się, że akcja filmu "Furiosa" rozgrywa się 15 lat wcześniej i przedstawia losy młodej bohaterki, zanim ta stała się tą wojowniczką, którą pokochali fani.

Opisałem, jak Furiosa została porwana ze swojego spokojnego domu - Zielonego Miejsca - przez bandę motocyklistów. U boku ich przywódcy Dementusa zaczyna się jej transformacja - musi nauczyć się przetrwania w brutalnym świecie. Wędrując z gangiem dociera do tajemniczej Cytadeli Wiecznego Joe, gdzie dochodzi do otwartej wojny dwóch okrutnych watażków.

Przedstawiłem, jak w tym czasie Furiosa rozwija swoje umiejętności, by przetrwać próby zgotowane przez los i w końcu wyrwać się spod jarzma tyranów. Cały czas pielęgnuje marzenie o powrocie do Zielonego Miejsca. Film pokaże fascynującą transformację z przestraszonej dziewczyny w prawdziwą wojowniczkę.

Mam nadzieję, że artykuł pozwolił Ci lepiej zrozumieć tło wydarzeń z nadchodzącego filmu "Furiosa" i poznać kulisy przemiany tytułowej bohaterki. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, koniecznie przeczytaj pełny tekst.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły