News

Walton Goggins i Ella Purnell zadziwiają w nowym serialu opartym na grze Fallout

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska29.11.20236 min.
Walton Goggins i Ella Purnell zadziwiają w nowym serialu opartym na grze Fallout

Platforma Amazon Prime Video zaprezentowała pierwsze zdjęcia i szczegóły z nadchodzącego serialu "Fallout", będącego ekranizacją popularnej gry wideo osadzonej w postapokaliptycznym świecie. W produkcji wystąpią między innymi Walton Goggins jako tajemniczy łowca nagród oraz Ella Purnell w roli idealistki z Krypty 33.

Kluczowe wnioski:
 • Serial "Fallout" oparty jest na serii gier wideo o tym samym tytule.
 • W jedną z głównych ról wcieli się Walton Goggins, znany między innymi z "Nienawistnej ósemki".
 • Ella Purnell zagra idealistyczną mieszkankę Krypty 33, której światopogląd zostanie wystawiony na próbę.
 • W obsadzie są również Kyle MacLachlan jako ojciec bohaterki granej przez Purnell oraz Aaron Moten w roli żołnierza.
 • Za produkcję serialu odpowiada między innymi Jonathan Nolan, współtwórca "Westworld".

Gwiazdy "Fallouta" - Walton Goggins jako tajemniczy łowca nagród

Walton Goggins wcieli się w jedną z głównych ról w serialu "Fallout" - zagra postać o imieniu The Ghoul, będącą tajemniczym łowcą nagród z niejasną przeszłością. Aktor jest znany między innymi z roli w filmie "Nienawistna ósemka" Quentina Tarantino. Jego bohater ma odgrywać kluczową rolę w fabule produkcji osadzonej w postapokaliptycznym świecie opartym na serii gier "Fallout".

The Ghoul jako doświadczony stalker i samotnik doskonale odnajdzie się w bezwzględnym środowisku opustoszałych terenów Ameryki Północnej. Będzie musiał zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami czyhającymi na ocalałych z zagłady nuklearnej. Jego tajemnicza przeszłość z pewnością odkryta zostanie stopniowo w trakcie sezonu, co pozwoli widzom lepiej poznać i zrozumieć motywy tej enigmatycznej postaci.

Kim jest Walton Goggins?

Aktor ma na swoim koncie role w takich produkcjach jak "Tombstone", seriale "Z Archiwum X" oraz "Szefowie wrogowie". Największą rozpoznawalność przyniosła mu kreacja detektywa Shane'a Vendrella w serialu "The Shield: Świat glin".

Jak widać, Goggins ma doświadczenie w budowaniu wielowymiarowych postaci i wcielaniu się w niejednoznaczne moralnie typu. Jego udział w obsadzie to zdecydowany atut serialu "Fallout" i daje nadzieję na stworzenie charyzmatycznego bohatera, z którym widzowie będą mogli się utożsamić.

Ella Purnell gra idealistkę z Krypty 33 w serialu "Fallout"

Ella Purnell wcieli się w jedną z głównych bohaterek nadchodzącego serialu na podstawie gier "Fallout". Zagra Lucy - idealistyczną mieszkankę Krypty 33, wierzącą w to, że ludzie są w stanie się odbudować i ponownie zacząć współpracować po globalnej zagładzie atomowej.

Krypta 33 to jedno z niewielu schronów, które przetrwały wojnę nuklearną. Jest ono domem oraz całym znanym światem dla Lucy. Dziewczyna wraz ze współmieszkańcami próbuje odbudować lepszą społeczność na gruzach dawnej cywilizacji.

Sytuacja zmienia się jednak diametralnie, gdy ktoś ze schronu dopuszcza się aktu przemocy na bliskiej jej osobie. Wyidealizowany dotąd świat Lucy z dnia na dzień rozpada się na kawałki. Zmuszona jest stawić czoła surowej rzeczywistości panującej na zniszczonej Ziemi.

Kim jest Ella Purnell?

Młoda brytyjska aktorka ma na koncie role w takich produkcjach, jak "Kick-Ass 2", "Miss Peregrine: Dom dla dziwacznych dzieci" czy seriale "Yellowjackets" oraz "Arcane", za które zdobyła nagrodę Annie. Ma zatem doświadczenie zarówno w kreowaniu bohaterek filmów akcji, jak i budowaniu dramatycznych, wielowymiarowych postaci.

Ella Purnell wydaje się idealną kandydatką do sportretowania wrażliwej, lecz odważnej Lucy. Jej udział w serialu zapowiada wciągającą podróż bohaterki od niewinności do bolesnego zderzenia z okrutną rzeczywistością.

Czytaj więcej: Sara Sampaio wciela się w postać Eve Teschmacher w Superman: Legacy - Kim ona jest?

Kyle MacLachlan jako nadzorca krypty w ekranizacji gry "Fallout"

Kolejną gwiazdą serialowego "Fallouta" jest Kyle MacLachlan, który wcieli się w postać Hanka - człowieka odpowiedzialnego za funkcjonowanie Krypty 33. Jest on ojcem głównej bohaterki, Lucy i to właśnie pod jego nadzorem rozgrywać się będzie akcja początkowych odcinków produkcji.

Hank traktuje Kryptę 33 i jej mieszkańców niczym własną rodzinę. Jako lojalny i opiekuńczy przywódca pragnie stworzyć bezpieczną przystań dla grupy ocalałych, którzy wychodzą na powierzchnię Ziemi, by zdobyć zaopatrzenie. Gdy dochodzi jednak do zdrady, cały misterny plan posypuje się jak domek z kart.

W obliczu olbrzymiego zagrożenia dla swojej społeczności, Hank zmuszony jest podjąć rozpaczliwe kroki, aby ocalić tych, na których tak bardzo mu zależy. Zrobi wszystko, by chronić Kryptę 33 - nawet za cenę utraty wiary we własne ideały.

Rola Aktor
The Ghoul Walton Goggins
Lucy Ella Purnell
Hank Kyle MacLachlan

Aaron Moten jako żołnierz Bractwa Stali w serialu "Fallout"

Walton Goggins i Ella Purnell zadziwiają w nowym serialu opartym na grze Fallout

Aaron Moten wcieli się w inną istotną dla fabuły postać - Maximusa, żołnierza Bractwa Stali. Jest to zmilitaryzowana formacja, której celem jest przejęcie kontroli nad terenami Ameryki Północnej i zaprowadzenie tam swoistego ładu.

Maximus wierzy w słuszność misji, którą realizuje Bractwo Stali i z determinacją dąży do celu, jakim jest przywrócenie ludzkości dawnej świetności. Jest młody i pełen ideałów - gotów poświęcić własne życie w imię odbudowy cywilizacji z popiołów.

Żołnierz zaprowadzony zostanie jednak na tereny Krypty 33, gdzie jego poglądy oraz wiara w organizację, której oddał się bez reszty, zostaną wystawione na ciężką próbę. Czy Maximus pozostanie nieugięty w realizacji misji Bractwa Stali? A może zachwieją się jego fundamenty i spojrzy na świat z zupełnie nowej perspektywy?

Maximus to młody człowiek szukający celu. Chce zmieniać świat na lepsze, ale musi najpierw zrozumieć, jaki ten świat tak naprawdę jest.

Obsada serialu "Fallout" - kto jeszcze wystąpi oprócz Gogginsa i Purnell?

Oprócz gwiazd takich jak Walton Goggins, Ella Purnell czy Kyle MacLachlan, w nadchodzącym serialu zobaczymy plejadę utalentowanych aktorów. W obsadzie znaleźli się między innymi:

 • Moisés Arias jako Ignacio
 • Sarita Choudhury jako Ellen
 • Michael Emerson
 • Leslie Uggams
 • Dave Register

Serial "Fallout" prezentuje się więc bardzo obiecująco pod względem gry aktorskiej. Twórcy postawili na sprawdzonych wykonawców, którzy z pewnością wniosą ogromne umiejętności oraz charyzmę do swoich postaci.

Data premiery i twórcy serialu na podstawie gier "Fallout"

Premierowe odcinki "Fallouta" zadebiutują 12 kwietnia 2024 roku na platformie Amazon Prime Video. Za reżyserie pięciu pierwszych epizodów odpowiedzialny jest Jonathan Nolan, znany między innymi ze współpracy z żoną przy serialu "Westworld".

On i Lisa Joy pełnią funkcję producentów wykonawczych serialu. Showrunnerami są natomiast Geneva Robertson-Dworet ("Kapitan Marvel", "Tomb Raider") oraz Graham Wagner ("Silicon Valley", "Portlandia").

Zespół twórców wydaje się więc gwarantować naprawdę wysoki poziom serialu. Ich portfolio oraz doświadczenie pozwalają mieć nadzieję na produkcję, która zadowoli zarówno fanów gier "Fallout", jak i widzów nieobeznanych z tą marką.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
 2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły