News

Ekspres polarny 2 - pierwsze prace nad kontynuacją. Producent komentuje

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska19.01.20245 min.
Ekspres polarny 2 - pierwsze prace nad kontynuacją. Producent komentuje

Ekspres polarny to kultowa już animacja, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Chociaż film nie odniósł spektakularnego sukcesu finansowego w chwili premiery w 2004 roku, z czasem zdobył status produkcji kultowej. Nic więc dziwnego, że pojawiają się głosy nawołujące do stworzenia kontynuacji tej niezwykłej opowieści. Producent Gory Goetzman potwierdził, że trwają obecnie wstępne prace nad drugą częścią Ekspresu Polarnego. Niestety na razie szczegóły fabuły i daty premiery pozostają tajemnicą.

Zgoda na kontynuację

Po niemal 20 latach od premiery oryginalnego Ekspresu Polarnego, producent filmu Gory Goetzman potwierdził, że trwają obecnie wstępne prace nad kontynuacją tej uwielbianej animacji. Decyzja o realizacji sequela nie była prosta, biorąc pod uwagę, że pierwsza część nie okazała się kasowym hitem. Jednak z biegiem lat film zdobył status produkcji kultowej, a fani regularnie domagali się powrotu tej magicznej opowieści.

Twórcy musieli zmierzyć się z licznymi wyzwaniami, jak choćby uzyskanie zgody na wykorzystanie praw autorskich. Jak przyznał Goetzman, na realizację sequela złożyło się wiele czynników. Ostatecznie jednak udało się wypracować porozumienie i oficjalnie rozpocząć prace nad Ekspresem Polarnym 2.

Poszukiwanie gwiazd

Kluczowym pytaniem pozostaje obsada sequela. Czy w rolę sympatycznego konduktora wcieli się ponownie Tom Hanks? Tego producent na razie nie zdradza. Niewykluczone, że aktorowi trudno będzie znaleźć czas w napiętym grafiku. Być może rolę przejmie więc nowa gwiazda.

Nie milkną też spekulacje, czy w filmie pojawią się zupełnie nowe postacie. Twórcy na pewno będą chcieli rozwinąć fabułę i wpleść nowe wątki. Być może powrócą też ulubieni bohaterowie z części pierwszej. Na razie szczegóły fabuły owiane są jednak tajemnicą.

Data premiery nieznana

Na razie trudno oszacować nawet przybliżoną datę premiery kontynuacji Ekspresu Polarnego. Produkcja animacji 3D to skomplikowany i czasochłonny proces. Tworzenie tego typu filmów trwa zwykle kilka lat.

Do tego dochodzą kolejne etapy postprodukcji, montażu czy udźwiękowienia. Jeśli więc zdjęcia do sequela wystartują w 2023 roku, film raczej nie trafi do kin przed 2025 lub 2026 rokiem. To jednak na razie tylko spekulacje fanów.

Premiera Ekspresu Polarnego 2004
Domniemana premiera sequela 2025-2026

Być może producenci zaskoczą i przyspieszą prace nad filmem. Wówczas jego premiera mogłaby odbyć się nieco wcześniej. Na bardziej konkretne informacje przyjdzie nam jednak zapewne jeszcze poczekać.

Czytaj więcej: Premiera Szoguna: Debiut serialu z zapowiedzią intensywnego klimatu samurajskiego

Kluczowe postacie powrócą

Choć na razie niewiele wiadomo na temat fabuły sequela, fani z nadzieją wyczekują powrotu kultowych postaci. Oprócz sympatycznego konduktora w pierwszej części pojawiło się wielu niezwykłych bohaterów.

Być może w kontynuacji zobaczymy więc losy małego herosa oraz jego siostry. Czy ponownie wyruszą w magiczną podróż pociągiem na biegun północny? A może akcja sequela przeniesie się w zupełnie nowe rejony?

„Kontynuacja Ekspresu Polarnego to świetny pomysł. Kocham tę historię i jej bohaterów. Trzymam kciuki, żeby udało się zebrać oryginalną obsadę” - mówi Marta, fanka animacji.

Oprócz starych, znanych postaci być może pojawią się też nowe. Kto wie, może twórcy wprowadzą do fabuły dodatkowe, barwne persony? Na potwierdzenie tych plotek przyjdzie nam jednak jeszcze zaczekać.

Więcej magii i przygód

Ekspres polarny 2 - pierwsze prace nad kontynuacją. Producent komentuje

Pierwsza część Ekspresu Polarnego zachwyciła widzów niezwykłą scenerią, efektami specjalnymi i klimatem świąt. Nic więc dziwnego, że fani z utęsknieniem czekają na kontynuację i obiecują sobie jeszcze więcej magii.

  • Olśniewające efekty wizualne
  • Niezwykłe, bajkowe postacie
  • Wzruszająca fabuła

Być może w sequelu pojawi się jeszcze więcej fantastycznych stworzeń, magicznych pojazdów i niecodziennych miejsc. A może bohaterowie trafią do zupełnie nowych, nieodkrytych dotąd krain? Wszyscy z niecierpliwością czekają na odpowiedzi.

Miejmy nadzieję, że twórcom uda się oddać klimat pierwowzoru i stworzyć równie wciągającą historię. Na razie pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze wieści z planu kontynuacji kultowego Ekspresu Polarnego.

Podsumowanie

W artykule omówiono najnowsze doniesienia na temat planowanej kontynuacji kultowej animacji „Ekspres polarny”. Dowiadujemy się, że po latach starań udało się uzyskać zgodę na realizację sequela. Trwają już wstępne prace nad scenariuszem i obsadą, jednak szczegóły fabuły nadal owiane są tajemnicą.

Nie wiadomo na razie, czy w rolę sympatycznego konduktora wcieli się ponownie Tom Hanks. Produkcja tego typu filmów animowanych potrafi zająć kilka lat, więc premiera nastąpi najwcześniej za 2-3 lata. Fani z utęsknieniem czekają jednak na powrót ulubionych bohaterów.

Mamy nadzieję, że sequel dorówna oryginałowi i zachwyci widzów równie niezwykłą historią oraz efektami specjalnymi. Na razie pozostaje uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać dalszych informacji na temat jednej z najbardziej wyczekiwanych kontynuacji ostatnich lat.

Powyższe podsumowanie zawiera kluczowe informacje przedstawione w artykule na temat aktualnego stanu prac nad sequelem „Ekspresu polarnego”. Przybliża czytelnikom najważniejsze fakty dotyczące daty premiery, obsady i fabuły tej niezwykle oczekiwanej produkcji.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły