News

Misja: Podstawówka: Decyzja stacji ABC o promocji do kolejnej klasy

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska11.02.20245 min.
Misja: Podstawówka: Decyzja stacji ABC o promocji do kolejnej klasy

Misja: Podstawówka, popularny serial komediowy emitowany na antenie stacji ABC, doczeka się kontynuacji. Podczas prezentacji ramówki telewizyjnej ogłoszono, że produkcja otrzymała zielone światło na realizację czwartego sezonu. Decyzja ta z pewnością ucieszy licznych fanów przygód tytułowych nauczycieli z filadelfijskiej szkoły podstawowej. Trzeci sezon wystartował 7 lutego i pomimo opóźnień spowodowanych ubiegłorocznymi strajkami w Hollywood, zebrał przychylne recenzje i odnotował wysoką oglądalność. Twórczyni i gwiazda serialu Quinta Brunson zapowiada, że w nowych odcinkach czeka widzów wiele zaskakujących zwrotów akcji.

Misja: Podstawówka będzie kontynuowana

Popularny serial komediowy "Misja: Podstawówka" doczeka się 4. sezonu - potwierdziła stacja ABC. Decyzję tę ogłoszono podczas prezentacji ramówki, a informacją podzielił się sam William Stanford Davis (Pan Johnson).

Oznacza to "promocję do następnej klasy" dla losów głównych bohaterów. Serial zebrał bardzo dobre recenzje i stałe grono oddanych fanów. Tym samym stacja postanowiła dać zielone światło na kontynuację produkcji mimo opóźnień spowodowanych ubiegłorocznymi strajkami.

Popularność na całym świecie

Pierwszy sezon "Misji: Podstawówki" z miejsca podbił serca widzów nie tylko w USA, ale i na całym świecie. Produkcję emitowano m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii czy Ameryce Południowej. We wszystkich tych krajach serial plasował się w czołówce najchętniej oglądanych pozycji.

Twórcy i aktorzy byli nominowani do wielu nagród branżowych. Podczas ubiegłorocznej Gali Złotych Globów produkcja zgarnęła aż 3 statuetki, w tym dla najlepszego serialu komediowego. Świadczy to o wysokiej jakości i potencjale "Misji: Podstawówki".

Wpływ strajków na 3. sezon

Trzeci sezon serialu - który wystartował 7 lutego - również cieszy się dużą popularnością. Zebrał średnio 2,8 mln widzów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Nie obyło się jednak bez problemów z produkcją, na którą miały wpływ ubiegłoroczne strajki w Hollywood.

Na skutek protestów związków filmowców i aktorów doszło do przerwania zdjęć. Spowodowało to, że w 3. sezonie widać fabularną lukę - akcja rozgrywa się bowiem aż 5 miesięcy po finale poprzedniej serii.

Zmiany u bohaterów

Opóźnienia produkcyjne odbiły się na charakterystyce głównych postaci. Jak przyznała twórczyni oraz gwiazda serialu Quinta Brunson, dało się to odczuć przede wszystkim w wypadku Janine.

Bohaterka ma więc nieco inną fryzurę i styl ubierania. Nic dziwnego, że widzowie byli tym faktem zaskoczeni. Pozostałe postacie również przeszły pewną metamorfozę i z pewnością czekają na nie zaskakujące zwroty akcji.

Czytaj więcej: Wojownicze żółwie ninja - nowy serial animowany i spin-off filmu Zmutowany chaos

Zdeterminowani nauczyciele walczą z systemem

Fabuła serialu wciąż koncentruje się na losach oddanych swojej pracy i pełnych pasji nauczycieli. Ich ambicją jest pomóc uczniom odnieść sukces, zarówno w nauce jak i w dorosłym życiu.

Niestety ich starania napotykają na liczne problemy - począwszy od biurokracji, skończywszy na chronicznym niedofinasowaniu oświaty. Szkoła boryka się więc z wieloma wyzwaniami pomimo determinacji grona pedagogicznego.

Nawet jeśli tych niesamowitych nauczycieli jest niewielu i są niedofinansowani, kochają swoją pracę, nawet jeśli nie pochwalają podejścia kuratorium do kwestii edukacji.

Dlatego 4. sezon z pewnością pokaże ich dalszą walkę o lepszy poziom szkoły. Znakiem rozpoznawczym serialu są bowiem nie tylko sceny komediowe, ale też ważny przekaz społeczny dotyczący wyzwań współczesnej edukacji.

Sezon Start emisji Średnia oglądalność
1 Luty 2021 3,1 mln
2 Wrzesień 2021 2,9 mln
3 Luty 2023 2,8 mln

Jak widać, z sezonu na sezon zainteresowanie widzów tylko nieznacznie spada. Biorąc pod uwagę wysoką średnią oglądalność oraz ogólne uznanie, nie dziwi więc decyzja stacji ABC o kontynuowaniu "Misji: Podstawówka". Nowe odcinki z pewnością dostarczą wielu powodów do śmiechu, ale też skłonią do refleksji na temat naszego systemu edukacji.

Podsumowanie

Misja: Podstawówka: Decyzja stacji ABC o promocji do kolejnej klasy

Popularny serial komediowy "Misja: Podstawówka" doczeka się kontynuacji - stacja ABC zdecydowała o przedłużeniu produkcji o 4. sezon. Oznacza to zielone światło dla dalszych losów ulubionych przez widzów nauczycieli z tytułowej filadelfijskiej szkoły podstawowej. Pomimo problemów z realizacją poprzedniego, 3. sezonu z powodu strajków, serial nadal cieszy się dużą popularnością i zebrał świetne recenzje od krytyków.

Trzeci sezon przyniósł pewne zmiany w wyglądzie bohaterów i fabule po 5-miesięcznej przerwie produkcyjnej. Czwarty sezon z pewnością pokaże więcej perypetii ulubionej ekipy pedagogów i ich uczniów. Serial łączy w sobie wątki komediowe z ważnym przesłaniem dotyczącym wyzwań, z jakimi mierzy się współczesny system edukacji.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Wiemy kto wyreżyseruje remake Na rauszu
  2. Nowa data premiery Godzilla i Kong: Nowe imperium, Mickey 17 wypada z kalendarza
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Filmy z Jasonem Stathamem - najlepsze produkcje z udziałem aktora
  5. Anders Holm opowiada o wcielaniu się w postać Johna Goodmana w Monarch: Dziedzictwo potworów
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.