News

Nadchodzi 6. część Jason Bourne! Co z Mattem Damonem?

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska15 lutego 20245 min
Nadchodzi 6. część Jason Bourne! Co z Mattem Damonem?

Potwierdzono powstanie szóstej części z Jasonem Bourne'm. Według informacji z wywiadu Matta Damona z programem Stephena Colberta, studio Universal Pictures pracuje nad nowym filmem o agencie CIA z amnezją. Reżyserem produkcji został Edward Berger, zdobywca Oscara za dramat wojenny Na zachodzie bez zmian. Na razie nie wiadomo, czy sam Matt Damon powróci w roli tytułowej. Trzymamy kciuki za tę informację i liczymy, że już niedługo dowiemy się więcej na temat fabuły i obsady nadchodzącej kontynuacji kultowej serii z Jasonem Bourne’em.

Potwierdzono powstanie szóstej części z Jasonem Bourne'm

Jason Bourne powróci w szóstej części swoich filmowych przygód. Jak podaje Deadline, studio Universal Pictures pracuje obecnie nad koncepcją nowego filmu o agencie CIA cierpiącym na amnezję. Informację tę potwierdził sam Matt Damon w programie Stephena Colberta, gdzie zdradził, że reżyserem produkcji został Edward Berger.

Berger ma na swoim koncie nagrodzonego Oscarem dramatu wojennego Na zachodzie bez zmian. Wydaje się więc, że w przypadku kontynuacji serii Jason Bourne możemy spodziewać się mrocznego i poważnego klimatu. Czy Damon ponownie wcieli się w tytułową rolę? Tego niestety na razie nie wiadomo. Studio trzyma szczegóły fabuły i obsady w tajemnicy.

Kultowa seria filmów szpiegowskich

Seria filmów o Jasonie Bournie to prawdziwy klasyk gatunku szpiegowskiego i sensacyjnego. Jej bohaterem jest agent CIA cierpiący na amnezję, który musi odkryć prawdę o swojej przeszłości, by przetrwać. W miarę poznawania kolejnych faktów okazuje się, że Bourne posiada umiejętności niebezpiecznego zabójcy.

W roli głównej wystąpił Matt Damon, który stworzył niezapomnianą kreację zagubionego agenta. Widzowie pokochali tę postać za charakterystyczną wrażliwość, ale i niezwykłą skuteczność w akcji. Pięć dotychczasowych części serii zebrało bardzo dobre recenzje i zarobiło ponad 1,6 miliarda dolarów.

Edward Berger reżyserem nowego filmu o Bourne'ie

Reżyserem szóstej odsłony przygód Jasona Bourne’a został Edward Berger – twórca głośnego dramatu wojennego Na zachodzie bez zmian. Obraz zebrał entuzjastyczne recenzje i zdobył aż siedem statuetek BAFTA oraz cztery Oscary, w tym za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Wybór Bergera do realizacji nowego Bourne’a wydaje się trafny. Reżyser udowodnił, że potrafi stworzyć mroczną, wciągającą opowieść z elementami sensacji. Być może w przypadku kontynuacji przygód Jasona Bourne’a możemy spodziewać się jeszcze większego nacisku na wątek psychologiczny i dramat bohatera.

Nie możemy się doczekać, co Edward Berger przygotuje w szóstej części kultowej serii o Jasonie Bourne'ie. Po sukcesie Na zachodzie bez zmian, możemy spodziewać się kolejnego hitu.

Czytaj więcej: Sebastian Stan w roli młodego Trumpa - zaskakujące informacje o reżyserze

Matt Damon wróci jako Jason Bourne?

Na razie nie wiadomo, czy w roli Jasona Bourne'a ponownie zobaczymy Matta Damona. Aktor nie potwierdził jeszcze swojego angażu, choć fani z pewnością liczą na jego powrót. Trudno wyobrazić sobie kogoś innego w roli zagubionego agenta CIA i mistrza sztuk walki.

Damon w wywiadzie dla Stephena Colberta stwierdził, że reżyser Edward Berger ma pomysł na nowy film i obecnie rozwija konkretny koncept fabularny. Być może wkrótce poznamy więcej szczegółów na temat potencjalnej obsady i scenariusza szóstego Bourne’a.

  • Matt Damon jako Jason Bourne to połączenie idealne
  • Kto mógłby zastąpić Damona w roli Bourne'a?

Gdzie obejrzeć dotychczasowe części serii Jason Bourne

Nadchodzi 6. część Jason Bourne! Co z Mattem Damonem?

Podczas oczekiwania na nową odsłonę przygód Jasona Bourne’a, można nadrobić poprzednie filmy z tej kultowej serii. Wszystkie pięć produkcji jest obecnie dostępnych na platformach streamingowych oraz do wypożyczenia.

Platforma Tytuły dostępne do obejrzenia
Amazon Prime Video Bourne 1-5
SkyShowtime Bourne 1-5
Canal+ Bourne 1-5 do wypożyczenia

Z pewnością warto odświeżyć sobie wszystkie poczynania Jasona Bourne’a przed seansem nowej odsłony jego filmowych losów. Kto wie, być może twórcy nawiążą fabularnie do wydarzeń z poprzednich części...

Kiedy premiera kolejnej odsłony przygód Jasona Bourne'a

Na razie studio Universal Pictures nie zdradziło planowanej daty premiery szóstej części przygód Jasona Bourne’a. Skoro projekt dopiero raczkuje, zdjęcia z pewnością nie rozpoczną się prędko. Biorąc pod uwagę harmonogram produkcji i postprodukcji, raczej trudno spodziewać się seansu nowego Bourne’a przed 2024 rokiem.

Ben Affleck i Matt Damon zagrają razem w thrillerze Animals

Co ciekawe, niedawno pojawiła się informacja, że Matt Damon wystąpi u boku Bena Afflecka w nowym thrillerze zatytułowanym Animals. Aktorzy ponownie połączą więc siły na planie filmowym po wielu latach przerwy. Ich ostatnią wspólną produkcją było Wyznanie grzesznika z 1997 roku.

Fabuła Animals nie została na razie ujawniona. Wiadomo tylko, że będzie to mroczny obraz osadzony w tajemniczym świecie mafii i fałszerzy. Zdjęcia mają ruszyć już w tym roku, więc premiera zaplanowana jest najpewniej na 2024 rok. To również może być znakomita okazja do obejrzenia duetu Affleck-Damon w akcji!

Podsumowanie

W artykule dowiedzieliśmy się o planowanej kontynuacji popularnej serii filmów szpiegowskich z Jasonem Bourne'em. Studio Universal Pictures potwierdziło, że trwają prace nad szóstą częścią przygód tytułowego bohatera - agenta CIA cierpiącego na amnezję. Reżyserem został Edward Berger, twórca nagrodzonego obrazu Na zachodzie bez zmian.

Na razie nie ma pewności, czy w roli Bourne'a znowu zobaczymy Matta Damona, który wcielał się w tę postać od pierwszej części cyklu. Aktor wspomniał wprawdzie o nowym pomyśle reżysera na fabułę, ale nie potwierdził swojego udziału w projekcie. Fani z niecierpliwością czekają na dalsze informacje na temat rzekomej kontynuacji kultowej serii i mają nadzieję na kolejny filmowy hit z udziałem Damona.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły