Aktorstwo

Leonard Pietraszak - polski aktor oraz jego syn

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak06.01.20246 min.
Leonard Pietraszak - polski aktor oraz jego syn

Leonard Pietraszak Aktor to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów polskich. Wystąpił w wielu filmach i serialach, wcielając się w różnorodne role dramatyczne i komediowe. Ma na swoim koncie takie produkcje, jak "Chłopaki nie płaczą", "Kiler", "Kiler-ów 2-óch" czy "Świat według Kiepskich", gdzie grał przez wiele lat postać Arnolda Boczka. Aktor doczekał się także syna, który poszedł w jego ślady i również został aktorem.

Kluczowe wnioski:
 • Leonard Pietraszak to popularny polski aktor znany z wielu filmów i seriali.
 • Grał m.in. w takich produkcjach, jak "Chłopaki nie płaczą", "Kiler" czy "Świat według Kiepskich".
 • Wcielał się w role dramatyczne i komediowe.
 • Ma syna, który poszedł w jego ślady zostając aktorem.
 • Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w Polsce.

Leonard Pietraszak aktor z żoną

Leonard Pietraszak jest żonaty z aktorką Barbarą Bursztynowicz. Para pobrała się w 1990 roku i doczekała dwójki dzieci - syna Kamila oraz córki. Małżeństwo Pietraszaków uchodzi za jedno z najtrwalszych w świecie aktorskim.

Leonard i Barbara poznali się na planie serialu "W labiryncie" w 1988 roku. Od tego czasu są nierozłączni. W wywiadach podkreślają, że łączy ich głębokie uczucie i wzajemny szacunek. Cenią sobie spokój domowego ogniska i starają się chronić prywatność.

Aktor w jednym z wywiadów powiedział: Moja żona jest dla mnie ogromnym wsparciem. Zawsze mogę na nią liczyć i wiem, że jest ze mną na dobre i na złe. Para stanowi wzór udanego związku w show-biznesie.

Relacje Leonarda Pietraszaka z synem

Leonard Pietraszak ma bardzo dobre relacje z synem Kamilem, który poszedł w ślady ojca zostając aktorem. Kamil występował u boku Leonarda w serialu "Świat według Kiepskich" jako Kuba Boski.

Ojciec i syn świetnie się dogadują i rozumieją. Leonard wspiera syna w jego aktorskiej karierze, udzielając cennych rad. Sam Kamil przyznaje, że tata jest dla niego autorytetem i wzorem do naśladowania.

Syn aktora Leonarda Pietraszaka

Kamil Pietraszak to syn popularnego aktora Leonarda Pietraszaka. Urodził się w 1991 roku. Poszedł w ślady ojca i również związał swoją karierę zawodową z aktorstwem.

Kamil zadebiutował jako aktor jeszcze jako dziecko. Jego pierwszą rolą była postać Tomka Borewicza w serialu "Na dobre i na złe" w 2002 roku. Później wystąpił gościnnie w kilku innych serialach, a w 2007 roku dołączył do obsady "Świata według Kiepskich" jako Kuba Boski.

Role filmowe Kamila Pietraszaka

Oprócz występów w popularnym sitcomie, Kamil Pietraszak zagrał także w kilku filmach fabularnych. W 2008 roku zadebiutował na dużym ekranie rolą w komedii "Idealny facet dla mojej dziewczyny". Później wystąpił m.in. w filmach "Bikiniarze" (2015) oraz "Podatek od miłości" (2021).

Młody aktor ma na swoim koncie role w ponad 20 produkcjach filmowych i serialowych. Jego kariera rozwija się bardzo obiecująco, a popularność stale rośnie.

Czytaj więcej: Kazimierz Kutz-Wszystko co musisz wiedzieć o legendarnym reżyserze

Kariera aktorska Leonarda Pietraszaka

Leonard Pietraszak jest aktorem filmowym i telewizyjnym, który ma na swoim koncie role w ponad 100 produkcjach. Jego kariera trwa nieprzerwanie od lat 70. ubiegłego wieku.

Początki aktorskiej drogi Leonarda Pietraszaka sięgają 1975 roku, kiedy zadebiutował niewielką rólką w filmie "Zaklęte rewiry". Przełomem okazała się rola Ludwika w komedii "Miś" (1980) oraz kreacja Władzia w serialu "Dom" (1980-2000).

Aktor zyskał popularność dzięki rolom w filmach "Kiler" (1997), "Chłopaki nie płaczą" (2000) czy "E=mc2" (2002). Jego najbardziej kultową kreacją pozostaje postać Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich", w którym gra od 1999 roku.

Charakterystyczne role

Leonard Pietraszak specjalizuje się w komediowych i charakterystycznych rolach "twardzieli" o specyficznym poczuciu humoru i charyzmie. Często grywa postacie rubasznych i prostolinijnych, ale też sympatycznych mężczyzn z ludu.

Aktor świetnie odnajduje się w komediowym repertuarze, czego najlepszym dowodem jest kultowa postać Boczka z "Kiepskich". Potrafi też z powodzeniem wcielać się w role dramatyczne, czego przykładem jest wątek alkoholizmu jego bohatera Arnolda.

Filmy z udziałem Leonarda Pietraszaka

Leonard Pietraszak - polski aktor oraz jego syn
Rok Tytuł Rola
1997 Kiler Inspektor Mieciu
1999 Chłopaki nie płaczą Paweł "Ali"
2002 E=mc2 Ojciec Bartek

Powyższa tabela prezentuje tylko wybrane, najważniejsze filmy z bogatego dorobku Leonarda Pietraszaka. Łącznie na koncie aktora jest ponad 100 ról filmowych w produkcjach fabularnych i serialach telewizyjnych.

Aktor może pochwalić się współpracą z największymi reżyserami polskiego kina, takimi jak: Juliusz Machulski, Anna Kazejak-Dawid, Janusz Majewski czy Maciej Ślesicki.

Nagrody przyznane Leonardowi Pietraszakowi

Leonard Pietraszak jest laureatem wielu prestiżowych nagród filmowych, a za niektóre role otrzymywał nominacje do nagrody Orła - polskiego odpowiednika Oscara.

Najważniejsze nagrody przyznane aktorowi to:

 • Telekamera "Tele Tygodnia" dla najlepszego aktora (2000)
 • Złota Kaczka - nagroda tygodnika "Filipinka" (2007)
 • Złoty Ekran - nagroda Telewizji Polskiej (2011)

Leonard Pietraszak był również dwukrotnie nominowany do Orłów w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska za role w filmach "Chłopaki nie płaczą" (2001) i "E=mc2" (2003).

Pietraszak w serialu "Świat według Kiepskich"

Najsłynniejszą i najbardziej kultową rolą w karierze Leonarda Pietraszaka pozostaje postać Arnolda Boczka w sitcomie "Świat według Kiepskich". Aktor gra w nim już od 1999 roku.

Boczek to sąsiad i przyjaciel rodziny Kiepskich. To rubaszny i skory do awantur były więzień o specyficznym poczuciu humoru. Jego relacje z Ferdkiem Kiepskim stanowią jeden z głównych wątków serialu.

Słynna kwestia Boczka "Somsiad!" stała się prawdziwym fenomenem i jest cytowana przez fanów produkcji.

Postać grana przez Pietraszaka cieszy się ogromną sympatią widzów. Arnold Boczek uznawany jest za jedną z najbardziej kultowych kreacji w historii polskich seriali komediowych.

Sam Leonard Pietraszak przyznaje, że ta rola przyniosła mu największą popularność i satysfakcję zawodową. Aktor bardzo lubi wcielać się w ten rubaszny, a zarazem komiczny typ Polaka z klasy robotniczej.

Podsumowanie

Leonard Pietraszak Aktor to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów komediowych, który ma na swoim koncie role w ponad 100 filmach i serialach. Jego najsłynniejszą kreacją jest postać Arnolda Boczka w kultowym serialu „Świat według Kiepskich”, w którym występuje od 1999 roku.

Pietraszak Leonard znany jest z znakomitych ról charakterystycznych, w których wciela się w barwne typy Polaków z klasy robotniczej. Aktor świetnie czuje się w komediowym repertuarze, potrafi bawić i rozbawiać widzów. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród filmowych.

Leonard Pietraszak Syn to Kamil Pietraszak, który poszedł w ślady ojca zostając aktorem. Grywał u boku Leonarda w serialu „Świat według Kiepskich”, wcielając się w syna Ferdka Kiepskiego. Kariera Kamila rozwija się obiecująco, ma na koncie role w wielu filmach i serialach.

Artykuł przybliża sylwetkę Leonarda Pietraszaka oraz jego syna Kamila, opisując ich kariery aktorskie, najważniejsze role oraz sukcesy zawodowe. Tekst z pewnością zainteresuje fanów twórczości tego popularnego aktora i jego utalentowanego syna.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły