News

Zapierający dech w piersiach horror ze Skandynawii: Jak radzić sobie z zombie

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska07.12.20235 min.
Zapierający dech w piersiach horror ze Skandynawii: Jak radzić sobie z zombie

Zapierający dech w piersiach horror ze Skandynawii: Jak radzić sobie z zombie to tytuł nowego skandynawskiego filmu, który opowiada historię trzech rodzin próbujących poradzić sobie z powrotem swoich dawniej zmarłych bliskich. Produkcja zapowiada się na mroczny i pełen napięcia obraz, który pokaże konsekwencje powrotu umarłych do świata żywych.

Kluczowe wnioski:
 • Film oparty jest na powieści Johna Ajvide Lindqvista, autora m.in. "Morowego pocałunku".
 • W produkcji występuje plejada znanych skandynawskich aktorów.
 • Zwiastun sugeruje, że powrót zmarłych może mieć tragiczne konsekwencje.
 • Ożywieni bliscy zachowują się dziwnie i agresywnie wobec rodzin.
 • Fani horrorów docenią charakterystyczny mroczny klimat produkcji.

Ożywieni bliscy niebezpieczni dla rodzin

Nowy skandynawski horror "Handling the Undead" opowiada historię trzech rodzin, które niespodziewanie muszą zmierzyć się z powrotem swoich zmarłych bliskich. Okazuje się jednak, że ich dawni krewni wracają w dość niepokojącej formie.

Zwiastun produkcji sugeruje, że ożywieni nie będą takimi samymi osobami, jak za życia. Ich zachowanie wydaje się dziwne i agresywne. Próbują gryźć jedzenie i dusić zwierzęta. Wszystko wskazuje na to, że mogą stanowić realne zagrożenie dla swoich rodzin.

Przerażające sceny z udziałem zombie

Choć na razie ciężko stwierdzić, czy będziemy mieli do czynienia z klasycznymi, krwiożerczymi zombie, to zwiastun zawiera sceny sugerujące, że tak właśnie może być. Widać na przykład, jak jedna z postaci z rozwścieczoną miną przegryza kawałek mięsa. Gdzie indziej zombie próbuje udusić małego psa.

Te ujęcia zapowiadają naprawdę przerażający i mroczny film. Z pewnością nie zabraknie w nim krwawych i brutalnych scen z udziałem żywych trupów polujących na swoich bliskich.

Jak rozpoznać zagrożenie ze strony zombie

Powrót dawniej zmarłych członków rodziny to z pewnością szokujące wydarzenie. Jednak zanim powitamy ich z otwartymi ramionami, warto być ostrożnym i obserwować, czy ich zachowanie nie jest zbyt dziwne lub niepokojące.

Ożywieni krewni mogą próbować ugryźć lub zaatakować swoich bliskich. Mogą też zachowywać się nienaturalnie i agresywnie wobec zwierząt. Takie sygnały powinny wzbudzić czujność i skłonić do zachowania dystansu.

Objawy niebezpiecznych zombie

 • Próby gryzienia ludzi lub zwierząt
 • Nienaturalna bladość, sińce lub rany na ciele
 • Pusty lub nieruchomy wzrok
 • Powolne, zmechacone ruchy
 • Brak mowy lub nieludzkie dźwięki

Pojawienie się takich objawów u osoby, która niedawno "powróciła z zaświatów" powinno wzbudzić niepokój. Być może mamy do czynienia z zombie, które może stanowić zagrożenie dla otoczenia.

Czytaj więcej: Od Rodu smoka do ekranizacji Śmierci Bunny'ego Munro - nowe wyzwanie Nicka Cave'a

Niepokojące zachowania powracających zmarłych

Zwiastun filmu "Handling the Undead" sugeruje, że zachowanie powracających zmarłych będzie co najmniej niepokojące. Z apetytem zajadają się jedzeniem i atakują zwierzęta. Wygląda na to, że nie panują nad swoimi popędami.

Można przypuszczać, że będą mieli też problemy z normalną komunikacją z bliskimi, skoro w zwiastunie w ogóle nie padają z ich strony żadne słowa.

Ich zachowanie wydaje się podejrzane i dziwne. Chociaż ciężko o potwierdzenie czy zmieni się to w klasyczną historię z krwiożerczymi zombie w tle, to na pewno widać pewne tego sugestie w zwiastunie.

Jeśli faktycznie okaże się, że są morderczymi bestiami pragnącymi ludzkiego mięsa, ich bliscy będą musieli znaleźć sposób, żeby sobie z nimi poradzić.

Zagrożenie ze strony zombie Sposoby radzenia sobie
Próby pogryzienia Unikanie bezpośredniego kontaktu
Apatia, brak kontaktu Obserwacja z bezpiecznej odległości

Klimatyczny skandynawski horror z żywymi trupami

Zapierający dech w piersiach horror ze Skandynawii: Jak radzić sobie z zombie

Twórcy filmu "Handling the Undead" postawili na charakterystyczny, mroczny klimat, jaki kojarzy się ze skandynawskimi produkcjami. Oprócz interesującej fabuły, widzów z pewnością przyciągnie też aura tajemniczości i grozy.

Duże znaczenie będą miały z pewnością realistyczne efekty specjalne imitujące ożywione zwłoki. Jeśli twórcom uda się oddać klimat zombie horroru w skandynawskim wydaniu, film może okazać się hitem.

Ciekawostki o filmie

Oparty jest na powieści szwedzkiego pisarza Johna Ajvide Lindqvista, autora książki "Morowy pocałunek". Scenariusz powstał we współpracy autora książki i reżyserki - Thei Hvistendahl.

W rolach głównych wystąpią znani skandynawscy aktorzy, między innymi Renate Reinsve i Anders Danielsen Lie.

Zdjęcia powstały w Norwegii. Premiera filmu odbędzie się podczas MFF w Toronto we wrześniu 2023 roku.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem fabułę nowego skandynawskiego horroru pt. "Handling the Undead". To historia trzech rodzin, które pewnego dnia budzą się i odkrywają, że ich dawni zmarli krewni niespodziewanie powrócili. Niestety szybko okazuje się, że coś jest z nimi nie tak. Zachowują się dziwnie, a nawet agresywnie.

Przeanalizowałem sceny ze zwiastuna, które wskazują, że ożywieni mogą mieć cechy zombie. Widzimy na przykład, jak w bestialski sposób pożerają jedzenie. Ostrzegłem, że lepiej zachować ostrożność w kontakcie z takimi "powracającymi" osobami, bo mogą okazać się niebezpieczne.

Wytłumaczyłem, jak rozpoznać zombie po pewnych charakterystycznych i niepokojących zachowaniach. Wymieniłem konkretne objawy sugerujące, że mamy do czynienia z żywym trupem, a nie zwykłym człowiekiem.

Na koniec zachęciłem fanów horrorów do obejrzenia tej produkcji, zwłaszcza że jej mocną stroną jest mroczny, tajemniczy klimat kojarzący się ze skandynawskim filmem grozy. Myślę, że wiele osób powinno się zainteresować tym obrazem z uwagi na ciekawą, nietypową fabułę. Ja na pewno dam mu szansę.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Film o Ellu Muerto - najnowsze szczegóły o obsadzie filmu o Wróżze Spider-Mana. Kto został wybrany do tej roli?
 2. Reżyser Andora nakręci film z serii Star Trek: Zaskakujący skok w przeszłość
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Najlepsze Polskie Aktorki: Znane Polskie Aktorki, Polska Aktorka
 5. Top 30 najpopularniejszych książek według Tumblra: Percy Jackson kontra Harry Potter
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Aquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office
NewsAquaman i Zaginione Królestwo zysk Warner Bros? Wyniki box office

Aquaman i Zaginione Królestwo nadal dobrze radzi sobie w kinach. Z najnowszych danych box office wynika, że film może przynieść niewielki zysk dla Warner Bros., mimo początkowych obaw o straty. Sprawdź aktualne wyniki wpływów i porównaj z poprzednią częścią z 2018 roku.