News

Kontynuacja powstanie Piły 11 - premiera?

Autor Kornel Lis
Kornel Lis12.12.20237 min.
Kontynuacja powstanie Piły 11 - premiera?

Kontynuacja kultowej seriiPiła ogłoszona! Lionsgate oficjalnie zapowiedziało powstanie Piły 11 z datą premiery wyznaczoną na 27 września 2024 roku.

Fani cyklu więc nie będą długo czekać na kolejną odsłonę przerażającej historii. Na razie nie ujawniono szczegółów fabuły, obsady ani twórców jedenastej części. Po wielkim sukcesie Piły 10 zarówno komercyjnym, jak i artystycznym, można spodziewać się równie interesującego sequela. Kluczowe wnioski:

  • Potwierdzono powstanie kontynuacji Piły z datą premiery we wrześniu 2024 r.
  • Na razie nie podano szczegółów fabuły ani obsady Piły 11.
  • Po sukcesie Piły 10 można liczyć na równie ciekawą jedenastą odsłonę.
  • Nie wiadomo czy Jigsaw powróci, ale jest to prawdopodobne.
  • Fani serii nie będą długo czekać na nową historię w tym świecie.

Oficjalny termin premiery Piły 11

Lionsgate potwierdziło, że jedenasta część kultowej serii Piła powstanie. Studio wyznaczyło datę premiery sequela na 27 września 2024 roku. Oznacza to, że fani cyklu nie będą musieli długo czekać na nową odsłonę przerażającej historii.

Informacja o kontynuacji Piły 10 spotkała się z entuzjazmem wśród miłośników serii. Poprzednia część, która trafiła do kin w październiku 2022 roku, okazała się sporym sukcesem zarówno artystycznym, jak i kasowym. Zebrane przez nią pozytywne recenzje oraz zysk przekraczający 100 milionów dolarów przy budżecie 13 milionów z pewnością zachęciły studio do szybkiego ogłoszenia kontynuacji.

Popularność serii Piła

Seria Piła od 2004 roku cieszy się niesłabnącą popularnością wśród fanów kina grozy. Każda kolejna odsłona przynosi coraz to nowe, makabryczne pułapki oraz fabularne zwroty akcji. Niezwykła pomysłowość twórców w konstruowaniu coraz bardziej wyrafinowanych machin śmierci w połączeniu z czarnym humorem sprawia, że seria ma rzesze oddanych wielbicieli.

Kto stworzy jedenastą część Piły?

Na razie nie ujawniono, kto zajmie się reżyserią Piły 11. Nie wiadomo też nic na temat scenariusza sequela ani obsady. Biorąc jednak pod uwagę ciepłe przyjęcie Piły 10 zarówno przez krytyków, jak i widzów, można przypuszczać, że studio zdecyduje się powierzyć projekt tym samym twórcom.

Za kamerą poprzedniej odsłony stał Kevin Greutert, mający na koncie także pracę przy wcześniejszych częściach serii. Jego styl i podejście do materiału źródłowego spotkały się z uznaniem fanów, więc jego powrót byłby mile widziany. Pytanie tylko, czy reżyser zdecyduje się wrócić do tego świata po przerwie.

Sukces Piły 10 sprawia, że kontynuacja wydaje się krokiem oczywistym. Pozostaje mieć nadzieję, że studio nie zdecyduje się na pospieszne domknięcie projektu, lecz da twórcom wolną rękę w konstruowaniu kolejnej przerażającej układanki.

Czytaj więcej: Czy Gladiator i Napoleon to najgorsze filmy Ridleya Scotta?

Czy Jigsaw powróci w Piły 11?

Kluczową postacią Piły 10 był sam Jigsaw, czyli John Kramer. Wątek legendarnego projektanta makabrycznych pułapek śmierci został pogłębiony i ukazany w nowym świetle. Tobin Bell w roli Jigsawa zebrał bardzo dobre recenzje, więc można przypuszczać, że aktor powróci w kontynuacji.

Scenariusz Piły 11 najpewniej ponownie skupi się wokół postaci Johna Kramera i tajemnic z jego przeszłości. Być może poznamy genezę jego obsesji na punkcie zemsty i sprawiedliwości. Być może jego historia zatoczy koło. Jakkolwiek potoczą się losy Jigsawa, Tobin Bell z pewnością pojawi się w obsadzie sequela.

Piła 11 podtrzyma sukces poprzedniczki

Kontynuacja powstanie Piły 11 - premiera?

Wszystko wskazuje na to, że Piła 11 będzie godnym następcą swojej poprzedniczki. Sukces Piły 10, która zarobiła ponad 100 milionów dolarów, z pewnością zmobilizuje twórców do stworzenia równie mocnego sequela. Pozytywne recenzje i aprobata fanów sugerują też, że studio Lionsgate nie będzie ingerować w sprawdzoną formułę i pozwoli autorom rozwinąć historię Jigsawa.

Budżet Piły 10 13 milionów dolarów
Zyski Piły 10 107,6 milionów dolarów

Patrząc na purenna popularność serii oraz nakręconą spiralę fabularną wokół John Kramera, Piła 11 ma olbrzymi potencjał, by osiągnąć podobny sukces. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwsze szczegóły sequela.

Kiedy zobaczymy zwiastun Piły 11?

Na obecnym etapie ciężko przewidzieć, kiedy możemy spodziewać się pierwszego zwiastuna Piły 11. Zdjęcia do sequela zapewne ruszą za kilka miesięcy, więc jakiekolwiek materiały promocyjne pojawią się najwcześniej na początku 2024 roku.

Przy tak dużym projekcie jak Piła, kluczowe fragmenty filmu są pilnie strzeżoną tajemnicą. Zwiastun z pewnością zdradzi jedynie minimum, by podgrzać atmosferę i zachęcić fanów do powrotu do kin. Biorąc pod uwagę premiery poprzednich odsłon, pierwszy trailer Piły 11 może pojawić się około 6 miesięcy przed datą wejścia do kin, czyli mniej więcej w marcu 2024 roku.

O czym opowie fabuła Piły 11?

Fabuła jedenastej części Piły owiana jest na razie całkowitą tajemnicą. Twórcy na pewno postarają się jednak zaskoczyć widzów i znaleźć nowy kierunek dla historii. Być może skupią się na pogłębieniu genezy Jigsawa lub zaprezentują nowego antagonistę kontynuującego jego makabryczne dzieło. Możliwe też, że scenarzyści postawią na rozwinięcie nowej intrygi kryminalnej z udziałem Johna Kramera.

Niezależnie od obranego kierunku, Piła 11 z pewnością dostarczy wielu trzymających w napięciu zwrotów akcji i szokujących momentów. Twórcy na pewno przygotują też cały wachlarz nowych, przerażających pułapek, które wprawią widzów w osłupienie. Jeśli sequelt będzie choć w połowie tak dobry jak poprzednik, fanów horroru czeka prawdziwa ucztadla zmysłów.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiłem kilka kluczowych kwestii dotyczących zapowiedzianej na 2024 rok premiery horroru Piła 11. Przekazałem Wam informację o oficjalnie potwierdzonej dacie wejścia filmu do kin, a także podzieliłem się przemyśleniami na temat potencjalnych twórców, fabuły i obsady sequela.

Starałem się również odpowiedzieć na najważniejsze pytania, jakie zapewne nurtują fanów serii w kontekście jedenastej odsłony cyklu. Rozważyłem kwestię ewentualnego powrotu Jigsawa oraz szanse na pobicie świetnego wyniku poprzedniej części. Nie zabrakło też spekulacji dotyczących daty publikacji pierwszego zwiastuna nowego Piły.

Mam nadzieję, że artykuł okazał się dla Was interesujący i przekazał najważniejsze informacje dotyczące nadchodzącego sequela kultowego horroru. Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi na temat tekstu, zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Trzymam kciuki za powodzenie Piły 11 i liczę, że twórcom uda się nakręcić równie mocną kontynuację co poprzednia odsłona. Myślę, że mają ku temu wszelkie możliwości. Pozostaje cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń wokół sequela i mieć nadzieję na najlepsze.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Scarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy
NewsScarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy

Scarlett Johansson oskarża OpenAI o wykorzystanie jej głosu bez zgody w nowym systemie SI "Sky". Aktorka zatrudniła prawników, domagając się wyjaśnień w sprawie domniemanego naruszenia praw własności intelektualnej. OpenAI usuwa głos i zaprzecza zarzutom