News

Madame Web - dlaczego film nie miał sceny po napisach?

Autor Kornel Lis
Kornel Lis20.02.20245 min.
Madame Web - dlaczego film nie miał sceny po napisach?

Film Madame Web w kinach nie ma sceny po napisach, co jest zerwaniem z tradycją uniwersum Spider-Mana. Jak przyznała reżyserka S.J. Clarkson, początkowo planowano taką dodatkową sekwencję. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu, choć rozważano różne koncepcje. Być może ostatnia scena filmu, w której tytułowa bohaterka widzi przyszłość młodych superbohaterek, mogła pełnić rolę dodatkowego fragmentu. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego Madame Web nie doczekała się sceny po napisach.

Reżyserka rozważała scenę po napisach

Film Madame Web w kinach nie ma sceny po napisach, co jest zerwaniem z tradycją uniwersum Spider-Mana. Jak przyznała reżyserka S.J. Clarkson, początkowo planowano taką dodatkową sekwencję. Clarkson zdradziła, że rozważano różne koncepcje scen po napisach, bawiono się pewnymi pomysłami. Ostatecznie jednak zdecydowano się zrezygnować z tego rozwiązania.

Reżyserka wyjaśniła, że ostatnia sekwencja filmu, w której tytułowa bohaterka widzi przyszłość młodych superbohaterek, mogła pełnić rolę dodatkowego fragmentu po napisach. Jednak ostatecznie uznano, że lepiej zakończyć produkcję w tym miejscu, niż dodać coś zupełnie innego, co mogłoby zaburzyć spójność.

Początkowy zamysł na scenę dodatkową

Warto przyjrzeć się bliżej, dlaczego początkowy zamysł przewidywał włączenie sceny po napisach. W uniwersum Spider-Mana stało się to swego rodzaju tradycją, a fani z utęsknieniem wypatrują dodatkowych sekwencji, licząc na smaczki fabularne i cliffhangery. Tym razem jednak twórcom Madame Web nie udało się zrealizować pierwotnego planu.

Być może powodem był pośpiech w pracach nad filmem i brak pomysłu na satysfakcjonującą scenę po napisach. A szkoda, bo dodatkowy fragment mógłby wzbogacić produkcję i dać widzom pretekst do snucia domysłów na temat kontynuacji historii.

Odrzucone koncepcje scen dodatkowych

S.J. Clarkson wyjawiła, że rozważano różne koncepcje scen po napisach, jednak żadna nie przekonała twórców na tyle, by ją zrealizować. Reżyserka nie podała wprawdzie szczegółów owego "bawienia się pomysłami", ale można się domyślać, że scenarzyści brali pod uwagę cliffhanger zapowiadający kontynuację przygód bohaterek.

Być może dodatkowa sekwencja miała na celu bardziej bezpośrednie powiązanie wydarzeń z filmu Madame Web z serialem Spider-Man aktualnie emitowanym na Netflix. Niestety, ostatecznie zdecydowano się porzucić te koncepcje, nie ujawniając widzom, co tak naprawdę wydarzy się dalej z tytułową bohaterką i jej podopiecznymi.

Potencjał ostatniej sceny

Jak już wspomniano, reżyserka zasugerowała, że ostatnia sekwencja filmu miała potencjał, by zostać sceną po napisach. Przedstawia ona wizję Madame Web, w której trzy młode kobiety - Sydney, Celeste i Isabela - zyskują moc i stają się superbohaterkami.

Być może twórcom zabrakło odwagi, by rozwinąć ten wątek i zaprezentować widzom początek przygód tych postaci. A przecież scena po napisach stwarzałaby świetną okazję do zasygnalizowania fabularnego potencjału takiego rozwinięcia historii.

Czytaj więcej: Potrzebujesz więcej She-Hulk i Moon Knighta? Mamy dla Ciebie ekscytujące nowości

Fabuła i obsada Madame Web

Przypomnijmy, że akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku i skupia się na postaci Cassandy Webb (Dakota Johnson), ratowniczki medycznej obdarzonej mocą jasnowidzenia. Odkrywa ona, że trzy młode kobiety, które poznaje, mają niezwykłą przyszłość przed sobą, ale tylko pod warunkiem przeżycia zbliżającego się niebezpieczeństwa.

W pozostałych rolach w filmie wystąpili:

  • Sydney Sweeney jako Julia Carpenter
  • Celeste O’Connor jako Mattie Franklin
  • Isabela Merced jako Anya Corazon

W obsadzie znaleźli się również: Tahar Rahim, Emma Roberts, Mike Epps i Adam Scott. Film jest już dostępny w polskich kinach od 17 lutego 2023 roku.

Przyszłość bohaterek w finale

Madame Web - dlaczego film nie miał sceny po napisach?

Wspomniana ostatnia scena filmu ukazuje Madame Web, która doświadcza wizji przyszłości trzech młodych bohaterek. Widzimy w niej, jak zyskują one supermoce i stają się superbohaterkami gotowymi do walki ze złoczyńcami.

Ten obiecujący fragment otwiera pole do snucia domysłów na temat dalszych losów tych postaci i potencjalnych przygód, które mogłyby zostać ukazane w kontynuacji filmu lub spin-offie skupiającym się na wspomnianej trójce. Niestety, na razie pozostaje to w sferze spekulacji. Być może scena po napisach rozwinęłaby nieco ten wątek, dając widzom konkretny zwiastun tego, co mogłoby ich czekać.

Podsumowanie

Film Madame Web miał początkowo zawierać scenę po napisach, kontynuującą tradycję uniwersum Spider-Mana. Jednak ostatecznie z tego zrezygnowano, choć reżyserka S.J. Clarkson przyznała, że rozważano różne koncepcje dodatkowego fragmentu. Być może powodem był pośpiech i brak satysfakcjonującego pomysłu. Szkoda, bo scena po napisach mogłaby wzbogacić film i dać widzom smak tego, co mogłoby ich czekać dalej. Przynajmniej ostatnia sekwencja produkcji daje pewien zwiastun potencjalnych dalszych losów bohaterek.

Podsumowując, Madame Web ostatecznie nie doczekała się sceny po napisach, choć pierwotnie była ona brana pod uwagę. Nie wiadomo, jak mogłaby ona wyglądać i jaką historię opowiadać. Być może koncepcja powróci przy okazji kontynuacji filmu osadzonego w uniwersum Marvela i komiksów o Spider-Manie.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły