News

Powrót Teksańskiej masakry i Leatherface!

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak06.02.20248 min.
Powrót Teksańskiej masakry i Leatherface!

Powrót Teksańskiej masakry i Leatherface! Legendarna seria horrorów doczeka się kolejnej odsłony. Jak donoszą media, trwają prace nad nowym filmem z cyklu "Teksańska masakra piłą mechaniczną", który ma nosić tytuł "Texas Chainsaw Legacy". Fabuła skupi się na rodzinie kanibali mieszkającej obok spokojnego, podmiejskiego osiedla. Kiedy do sąsiedztwa wkracza chaos, mieszkańcy będą musieli stawić czoła makabrycznemu krewnemu Leatherface'a. Brzmi jak klasyczna opowieść grozy w teksańskim stylu.

Zwiastun nowej części masakry

W sieci pojawiły się ekscytujące wieści dla fanów kultowej serii horrorów "Teksańska masakra piłą mechaniczną". Jak podaje Daniel Richtman, twórca kanału Geek Vibes Nation, trwają prace nad dziesiątą już odsłoną cyklu zatytułowaną "Texas Chainsaw Legacy". Film ma kontynuować makabryczną opowieść rozpoczętą w 1974 roku przez Tobe Hoopera.

Pierwsza "Teksańska masakra piłą mechaniczną" z młodym Leatherface'em i jego rodziną kanibali inspirowana była prawdziwymi zbrodniami Ed'a Geina. Produkcję cechowała brutalność i przerażająca atmosfera, które na zawsze wpisały ją do kanonu gatunku. Kolejne odsłony kontynuowały fabułę, przenosząc akcję w różne dekady i angażując nowe obsady aktorskie. Fani z niecierpliwością czekają więc na najnowszą historię z udziałem ikonicznego nożownika.

Fabuła nowej części

Podane informacje sugerują, że "Texas Chainsaw Legacy" rozgrywać się będzie we współczesności. Głównym miejscem akcji ma być spokojne, dobrze strzeżone osiedle Oasis Oaks leżące na terenach wiejskiego Teksasu. Jego mieszkańcy prowadzą idealne, podmiejskie życie. Jednak tuż za murami tej enklawy kryje się stara, opuszczona posiadłość zamieszkana przez Leatherface'a i jego przerażającego krewnego.

Punktem zapalnym fabuły będzie wkroczenie chaosu na tereny Oasis Oaks. Beztroskie dotąd rodziny staną do walki o przetrwanie, a granica pomiędzy dobrem i złem zacznie się zacierać. Brzmi jak scenariusz godny najlepszych horrorów z cyklu.

Nowy film o Leatherface w 2024

Choć szczegóły fabularne "Texas Chainsaw Legacy" nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, wiele wskazuje na to, że nowy Leatherface powróci na ekrany już w 2024 roku. Trudno na razie stwierdzić, czy będzie kontynuacją wątków z Netflixowego sequela z 2022 roku, czy rozpocznie zupełnie nową historię kultowego zabójcy.

Niezależnie od tego nowa odsłona wydaje się obiecująca. Twórcy mają do dyspozycji sprawdzone elementy, które przez dekady przyciągały widzów do kin. To mroczna atmosfera wiejskiego Teksasu, makabryczni kanibale na czele z Leatherface’em oraz fabuła oparta na walce o przetrwanie w obliczu czystego zła. Miejmy nadzieję, że "dziesiątka" w pełni wykorzysta ten potencjał.

Czytaj więcej: Tajemnice nowej edycji Beyond Good & Evil: Zaskakujące zmiany i nowości na screenach

Fabuła nowej odsłony kultowej serii

Sukces "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" sprawił, że na przestrzeni dekad powstawały kolejne odsłony kultowego cyklu osadzone w tym samym horrorowym uniwersum. Twórcy eksplorowali i rozwijali fabułę za każdym razem pokazując Leatherface’a w nowym świetle i u boku różnych członków makabrycznej rodziny.

Część Rok premiery
Teksańska masakra piłą mechaniczną 1974
Teksańska masakra piłą mechaniczną 2 1986
Teksańska masakra piłą mechaniczną 3 1990

Teraz przyszedł czas na "Texas Chainsaw Legacy", która ma podjąć wątki poprzednich części i wpleść w nie nowe, współczesne motywy. Kluczowa dla fabuły będzie walka mieszkańców spokojnego osiedla z rodziną morderców. Ikoną serii pozostaje oczywiście tytułowy Leatherface, choć u jego boku pojawi się też makabryczny krewny.

Szczegóły fabuły wciąż owiane są tajemnicą. Wiadomo jedynie, że ma ona szansę wpisać się w konwencję najbardziej kultowych odsłon cyklu i sprostać oczekiwaniom fanów horroru.

Kanibale powracają po latach

Powrót Teksańskiej masakry i Leatherface!

Geneza jednego z najsłynniejszych slasherów w historii sięga Teksasu lat 50. ubiegłego wieku, gdy na jaw wyszły makabryczne zbrodnie Ed'a Geina - seryjnego mordercy i nekrofila, który z ciał swoich ofiar produkował makabryczne trofea. Fabularną inspirację stanowiła dla Tobe Hoopera, twórcy pierwszej "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" z 1974 roku.

Od tego czasu Leatherface i jego rodzina kanibali budzili grozę wśród widzów, siejąc śmierć piłą mechaniczną. Wydawać by się mogło, że po prawie 50 latach i licznych sequelach cykl dobiegł końca. Jednak rodzina Sawyerów powraca, by zaprezentować się z nowej, współczesnej perspektywy. Tym razem ich siedliskiem będzie opuszczona posiadłość tuż obok murów dobrze strzeżonego, podmiejskiego osiedla.

Trudno przewidzieć, co tak naprawdę skłoniło twórców do reaktywac aktywacji kultowych postaci i wskrzeszenia serii. Być może chęć zainspirowania nowego pokolenia widzów makabryczną historią rodem z Teksasu albo po prostu tęsknota za klimatami oldschoolowego kina grozy. Tak czy inaczej, fani Leatherface’a mają powody do radości. Oby najnowsza odsłona przyniosła równie wciągającą jak pierwowzór dawkę strachu i adrenaliny.

Młodzi ludzie jako ofiary nożownika

Kanwą fabularną "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" zawsze był motyw walki o życie grupy nieznajomych w obliczu zagrożenia ze strony psychopatycznych morderców. Najczęściej ofiarami padała młodzież - osoby w wieku studenckim lub uczniowie szkoły średniej. Tak było chociażby w pierwszej odsłonie z 1974 roku, gdy Leatherface polował na nastolatków wybierających się w podróż przez Teksas.

Podobny zabieg fabularny ma zostać wykorzystany także w nadchodzącym filmie. Jak donoszą źródła, ofiarami tytułowego nożownika oraz jego przerażającego krewnego padać będą mieszkańcy osiedla Oasis Oaks. Spodziewać się więc można, że wśród postaci znajdą się zarówno dorośli, jak i nastoletnia młodzież. Konfrontacja z czystym okrucieństwem i walka o życie w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa - taki scenariusz z pewnością zapewni widzom sporą dawkę emocji.

Chaos wkracza do spokojnej enklawy

Kontrast jest kluczowym chwytem fabularnym wielu horrorów. Zderzenie codziennej rutyny z czymś absolutnie niepojętym i przerażającym potęguje uczucie grozy i suspens. I ten zabieg ma zostać wykorzystany w najnowszej odsłonie kultowego cyklu.

Jak już wiemy, początkowo akcja "Texas Chainsaw Legacy" rozgrywać się będzie w spokojnej enklawie - osiedlu domków jednorodzinnych zamieszkiwanym przez zwyczajne amerykańskie rodziny. Sielankową atmosferę przerwie jednak wkroczenie w te rejony Leatherface’a i jego krewnego. Dotąd ascetyczne życie mieszkańców nabierze makabrycznego charakteru. Z czasem zacznie zacierać się granica między dobrem i złem. Wszystko to za sprawą działań dwóch psychopatycznych braci.

Nietrudno domyślić się, że spokojne dotąd życie mieszkańców osiedla zamieni się w istne piekło. Walka o przetrwanie w obliczu czystego okrucieństwa na pewno dostarczy masę emocji. I właśnie ten kontrast ma szansę zapewnić 10. odsłonie masakry miejsce w kanonie kina grozy.

Podsumowanie

W artykule przedstawiono najnowsze doniesienia na temat powstającej 10. części kultowej serii horrorów "Teksańska masakra piłą mechaniczną". Dowiadujemy się, że nowy film nosić będzie tytuł "Texas Chainsaw Legacy" i ukaże losy Leatherface'a oraz jego makabrycznego krewnego terroryzujących mieszkańców spokojnego osiedla. Przedstawiono również dotychczasoweinformacje na temat fabuły produkcji, która ma szansę wpisać się w konwencję najlepszych odsłon cyklu.

Kolejny akapit poświęcono postaci Leatherface'a, kanonicznego zabójcy nożownika, który po niemal 50 latach od debiutu ponownie powróci na ekrany. Przybliżono genezę tej ikonicznej persony oraz całej serii sięgającą prawdziwych makabrycznych zbrodni Ed'a Geina. Omówiono również fabularny motyw konfrontacji psychopatów z grupą zwyczajnych ludzi.

Następnie podsumowano informacje dotyczące daty premiery nowego filmu, który ma trafić do kin już w 2024 roku. Poruszono także kwestię nawiązań fabularnych do poprzednich części cyklu oraz opisano budowanie napięcia poprzez kontrast pomiędzy idylliczną enklawą a brutalnymi mordercami.

Kończąc warto zaznaczyć, że 10. część "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" ma spory potencjał, by sprostać oczekiwaniom fanów kina grozy. Jej atutami są rozpoznawalna formuła fabularna, kultowa postać Leatherface'a oraz mroczny, teksański klimat. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy w pełni to wykorzystają.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.50 Liczba głosów: 2

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły