News

Poznaj bohaterów Diuny 2 walczących o panowanie nad Arrakis - nowe plakaty postaci

Autor Kornel Lis
Kornel Lis3 grudnia 20236 min
Poznaj bohaterów Diuny 2 walczących o panowanie nad Arrakis - nowe plakaty postaci

Poznaj bohaterów Diuny 2 walczących o panowanie nad Arrakis - nowe plakaty postaci ujawniają szczegóły fabuły kontynuacji sci-fi Denisa Villeneuve'a. Z najnowszych materiałów promocyjnych dowiadujemy się więcej o losach Paula Atrydy i Chanii, poznajemy nowe postacie oraz zapowiedzi widowiskowych scen.

Kluczowe wnioski:
 • Paul szuka zemsty na Harkonnenach za śmierć ojca i utratę władzy
 • Do obsady dołączają nowe gwiazdy - Florence Pugh jako księżniczka Irulan
 • Widzowie mogli zobaczyć pierwsze 10 minut filmu
 • Reżyser obiecuje więcej akcji i romantyczną historię miłosną
 • Premiera Diuny 2 została przełożona na 1 marca 2024

Zemsta Paula Atreidesa

W drugiej części Diuny Paul Atryda (w tej roli Timothée Chalamet) będzie szukał zemsty na ludziach, którzy zniszczyli jego rodzinę. Po śmierci ojca i utracie władzy nad Arrakis, bohater połączył siły z Fremenami i jego ukochaną Chani (Zendaya).

Jak pokazują pierwsze materiały z planu, Paul zorganizuje zasadzkę na pustyni, w której wezmą udział wojownicy Fremenów. Będzie to jedna z pierwszych spektakularnych scen akcji, zapowiadająca wiele emocji. Reżyser Denis Villeneuve obiecuje zresztą znacznie więcej widowiskowych momentów niż w pierwszej części.

Atak Fremenów

Zasadzka Fremenów prawdopodobnie będzie wymierzona w oddziały rodu Harkonnenów, którzy przejęli władzę nad Arrakis po zdradzie cesarza Shaddama IV. Możliwe, że będzie to początek otwartej wojny Paula z wrogami jego rodu.

Warto zwrócić uwagę na stroje Fremenów - ich kombinezony są teraz mocno inspirowane wyglądem drapieżnych gatunków zwierząt. Podkreśla to drapieżny charakter wojowników, gotowych walczyć o wyzwolenie Arrakis.

Powrót na Arrakis

Akcja Diuny 2 w znacznej mierze rozegra się ponownie na pustynnej planecie Arrakis. To właśnie tutaj rozgrywała się intryga polityczna z pierwszej części, która doprowadziła do upadku rodu Atrydów. Paul i Chani uciekli wówczas na pustynię, aby połączyć siły z Fremenami.

Teraz powracają, by podjąć walkę o odzyskanie władzy nad złożami cennej przyprawy. Jak pokazują materiały promocyjne, na pustyni Arrakis rozegra się wiele istotnych wydarzeń. Będziemy mogli zobaczyć zarówno piękne, jak i niebezpieczne oblicze tej planety.

Niebezpieczna fauna Arrakis

Oprócz Harkonnenów, zagrożeniem dla Paula i Fremenów będzie również niebezpieczna fauna Arrakis. Już w pierwszej części poznaliśmy śmiercionośne czerwie, które polują wśród wydm. Być może w kontynuacji zobaczymy także inne groźne stworzenia zamieszkujące tę planetę.

Walka o przetrwanie na pustynnej planecie oraz opanowanie jej tajemnic będzie kluczowa dla odzyskania władzy przez Fremenów. Dzięki temu możemy spodziewać się wielu emocjonujących scen na Arrakis.

Czytaj więcej: Tiffany Haddish ponownie w tarapatach! Czego tym razem nie udało jej się uniknąć?

Nowi wrogowie rodu Atreidesów

Do obsady Diuny 2 dołączyło kilku nowych aktorów, którzy zagrają przeciwników Paula Atrydy. Jedną z kluczowych postaci jest księżniczka Irulan, w którą wcieli się gwiazda MCU Florence Pugh. Choć Irulan jest córką cesarza Shaddama IV, jej motywy pozostają niejasne.

Innym ważnym wrogiem Paula będzie Feyd-Rautha Harkonnen granego przez Austina Butlera. Jest on bratankiem barona Vladimira Harkonnena i z pewnością będzie chciał pomścić jego śmierć z ręki Paula. Te nowe postacie z całą pewnością odegrają istotną rolę w intrygach o panowanie nad Arrakis.

Reżyser Denis Villeneuve zapowiada, że Diuna 2 będzie jeszcze bardziej widowiskowa od pierwszej części. Oprócz wątków politycznych, możemy liczyć na znacznie więcej scen akcji i pojedynków na pustyni Arrakis.

Księżniczka Irulan dołącza do gry

Poznaj bohaterów Diuny 2 walczących o panowanie nad Arrakis - nowe plakaty postaci

Nową bohaterką Diuny 2 będzie księżniczka Irulan, córka cesarza Shaddama IV. Według informacji z panelu w Brazylii, w pierwszej scenie filmu właśnie ona pojawia się jako narratorka wydarzeń.

Irulan jest zaręczona z Paulem i zapewne będzie chciała odzyskać dla ojca władzę nad Arrakis. Nie wiadomo jednak, po czyjej stronie ostatecznie stanie. Sama Florence Pugh mówi, że jej bohaterka będzie fascynującą postacią, pełną sprzeczności.

Aktorka Florence Pugh
Postać Księżniczka Irulan

Pierwsza jazda na czerwiu

Jedną z najbardziej wyczekiwanych scen w Diunie 2 będzie pierwsza przejażdżka na czerwiu. To olbrzymie stworzenie zamieszkujące pustynię Arrakis odgrywa ważną rolę w kulturze Fremenów. Podczas prezentacji w Brazylii widzowie mogli zobaczyć krótki fragment tej spektakularnej sceny.

Jazda na czerwiu z pewnością dostarczy wielu wrażeń - zarówno postaciom, jak i widzom. Będzie to swego rodzaju rytuał przejścia dla Paula, oznaczający jego więź z Arrakis i mieszkańcami planety. Materiały promocyjne pokazują, że scena prezentuje się naprawdę imponująco.

 • Jazda na czerwiu będzie swego rodzaju rytuałem dla Paula Atrydy
 • Scena prezentuje się bardzo widowiskowo i zapiera dech

Kulisy powstawania Diuny 2

Za kamerą Diuny 2 ponownie stanął Denis Villeneuve, reżyser pierwszej części nominowanej do Oscara za zdjęcia i efekty specjalne. Scenariusz napisali Jon Spaihts oraz sam Villeneuve na podstawie książki Franka Herberta.

Zdjęcia do filmu zakończyły się we wrześniu 2022 roku. Niestety premiera została przełożona z listopada 2023 na marzec 2024 roku z powodu opóźnień spowodowanych strajkiem ekipy filmowej. Oznacza to, że na kontynuację przygód Paula Atrydy przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.

Podsumowanie

W moim artykule szczegółowo omówiłem fabułę i bohaterów Diuny 2 na podstawie najnowszych materiałów promocyjnych. Przybliżyłem motywacje głównego bohatera, Paula Atrydy, który po utracie władzy pragnie zemsty na Harkonnenach. Opisałem scenę ataku Fremenów prawdopodobnie będącego początkiem otwartej wojny.

Przedstawiłem nowe postacie, które odegrają kluczową rolę jako przeciwnicy Paula - księżniczkę Irulan oraz Feyda-Rauthę Harkonnena. Omówiłem scenę pierwszej jazdy na czerwiu, która zapowiada się bardzo widowiskowo. Wspomniałem również o faunie Arrakis i trudnych warunkach panujących na tej planecie.

Podzieliłem się plotkami z planu na temat większej ilości scen akcji niż w pierwszej części. Przytoczyłem też opinie reżysera oraz aktorki Florence Pugh na temat jej bohaterki. Na koniec streściłem informacje na temat twórców i daty premiery filmu Diuna 2.

Mam nadzieję, że mój artykuł pozwolił bliżej zapoznać się z fabułą i bohaterami tej wyczekiwanej superprodukcji sci-fi. Jeśli podobał Ci się mój styl pisania, zapraszam do czytania moich kolejnych artykułów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
 2. Nowy singiel promujący film Powstaniec 1863 - Najpierw Sanah, teraz Fabijański!
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
 5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły