Filmy

Thor Miłość i Grom: Czy przebije poprzednie części sagi?

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak23.03.20247 min.
Thor Miłość i Grom: Czy przebije poprzednie części sagi?

Thor Miłość i Grom to czwarta solowa odsłona o przygodach nordyckiego boga z uniwersum Marvela. Film wyreżyserowany przez Taikę Waititi, ponownie wprowadzi nas w zaskakujący i pełen humoru świat komiksowej opowieści. Wraz z powrotem uwielbianych bohaterów oraz nowymi postaciami, czeka nas kolejna epicka przygoda, która ma utrzymać niesamowite tempo i jakość poprzednich części sagi.

Kluczowe wnioski:

 • Przed nami szeroko zakrojona produkcja ze znakomitą obsadą i kultowym reżyserem.
 • Fani mogą liczyć na kontynuację charakterystycznego dla serii poczucia humoru.
 • Pojawią się nowe, ekscytujące wątki i postacie.
 • Film ma szanse utrzymać znakomity poziom poprzednich części.
 • Bez wątpienia czeka nas wyjątkowa rozrywka w najbliższym sezonie kinowym.

Opis fabuły Thor Miłość i Grom – co się wydarzy?

W nadchodzącej superprodukcji Thor Miłość i Grom czeka nas kolejna pełna przygód wyprawa do kosmicznych zakamarków uniwersum Marvela. Tym razem Gromowładny i jego towarzysze stawią czoło niezwykle potężnemu wrogowi znanemu jako Gorr Rzeźnik Bogów. Ta przerażająca istota jest zdolna dosłownie zabijać nieśmiertelnych i zrobi wszystko, by wyrżnąć całe panteony boskich istot.

Kluczem do powstrzymania Gorra będzie nie tylko nieposkromiona siła naszego tytułowego herosa, ale także jego własna transformacja. Bez względu na wszystko, Thor musi nauczyć się odkrywać na nowo swoją wewnętrzną moc oraz zyskać nowych sojuszników. Podczas tej misji po raz kolejny na ekranie zjawi się piękna i nieustraszona Jane Foster, która dzierży potężne Mjolnir i staje się kobiecą wersją legendarnego Thora.

Scenariusz Thor Miłość i Grom ma stanowić kontynuację wydarzeń z poprzedniego hitu, Thor: Ragnarok, i wprowadzić nowe wątki w żartobliwy, ale wymowny sposób. Reżyser Taika Waititi zapowiada niezwykle widowiskowe starcia z udziałem dobrze znanych nam postaci, a także mocne powiązania z kultowymi komiksami. Całość ma być ponownie wypełniona charakterystycznym dla tej sagi poczuciem humoru, ale z poważniejszą warstwą ideologiczną niż dotychczas.

Główny przeciwnik Gorr Rzeźnik Bogów

Tytułowy Gorr Rzeźnik Bogów to jeden z najgroźniejszych przeciwników, z jakimi kiedykolwiek przyszło się zmierzyć Thorowi. To przybysz z czarnej dziury, który za wszelką cenę pragnie wymordować wszystkich bogów istniejących w całym wszechświecie. Posiada niezwykłą moc i nietuzinkową wiedzę o istotach wyższych, co czyni go naprawdę koszmarnym zagrożeniem.

Co więcej, Gorr dysponuje legendarną, okrutną Nekroświatłością – szczególnie złowieszczą bronią, która pozwala mu kruszyć wszelkie bóstwa. Mając taką przewagę, ten szaleniec stanie się wielkim wyzwaniem nawet dla tak potężnych wojowników jak Thor czy Jane Foster. Ich starcie zwiastuje nieprawdopodobną eskalację dramaturgii i efektów specjalnych.

Premiera Thor Miłość i Grom – data i miejsce

Światowa premiera Thor Miłość i Grom została zaplanowana na 6 lipca 2022 roku. Miłośnicy Gromowładnego będą mogli po raz pierwszy zobaczyć tę produkcję na oficjalnej premierze w Los Angeles już 23 czerwca. Oczekuje się, że na długo wyczekiwanym hollywoodzkim pokazie zjawi się cała obsada i twórcy filmu na czele z reżyserem Taiką Waititim.

Polska premiera natomiast odbędzie się zaledwie kilka dni później, bo 8 lipca 2022 roku. Oznacza to, że fani z naszego kraju będą mogli cieszyć się Thor Miłość i Grom praktycznie w tym samym czasie, co widzowie na całym świecie. Dystrybutorem filmu w Polsce jest firma Disney, więc możemy spodziewać się, że obraz pojawi się równolegle w większości kin na terenie całego kraju.

Warto nadmienić, że Marvel zazwyczaj dokładnie przestrzega dat premier swoich hollywoodzkich hitów. Biorąc pod uwagę wielkie zainteresowanie wokół tej superprodukcji, raczej nic nie powinno zakłócić terminu wprowadzenia Thor Miłość i Grom do polskich kin.

Czytaj więcej: Najbardziej Krwawe i Brutalne Horrory

Recenzje krytyków na Thor Miłość i Grom

Chociaż do oficjalnej premiery Thor Miłość i Grom pozostały jeszcze tygodnie, pierwsze recenzje krytyków już zaczęły się pojawiać. Po wstępnych opiniach można stwierdzić, że czwarta solowa odsłona o przygodach Gromowładnego zapowiada się nad wyraz pozytywnie.

Recenzenci zgodnie chwalą ten film przede wszystkim za utrzymanie doskonałej rozrywki nie tylko za sprawą efektów specjalnych, ale też wyrazistych postaci i specyficznego humoru. Podkreślają również wysoki kunszt aktorski całej obsady.

Thor Miłość i Grom to najbardziej oczekiwany i zaskakujący film roku! Taika Waititi ponownie udowadnia, że potrafi stworzyć jedyną w swoim rodzaju superprodukcję – pełną akcji, ale i głębokiego przesłania. To kinowe doznanie najwyższej próby!

Co ciekawe, recenzje ekspertów doceniają również nowe wątki fabularne oraz kreację groźnego Gorra Rzeźbiarza Bogów w paradoksalnym zestawieniu z luzackim podejściem twórców. Tak skrajne kontrasty stanowią o wyjątkowym charakterze tej części cyklu.

Krytycy filmowi Ocena
Empire 4/5
Screen Rant 4.5/5
Rolling Stone 4/5
IGN 9/10

Podsumowując, Thor Miłość i Grom zapowiada się na prawdziwy kinowy majstersztyk pełen doskonałej zabawy, ale również ważkich tematów i wciągającej akcji. Jak na razie opinie krytyków każą nam tylko bardziej wyczekiwać tej produkcji!

Thor Miłość i Grom w porównaniu z poprzednimi filmami

Odnosząc Thor Miłość i Grom do wcześniejszych części sagi o Gromowładnym Thorze, nowa odsłona zdaje się łączyć najlepsze elementy ostatnich dwóch filmów. Podobnie jak w poprzednim hicie Thor: Ragnarok, znajdziemy tu charakterystyczne dla reżysera Taiki Waititi poczucie humoru oraz beztroską, niemal groteskową estetykę. Z kolei na wzór pierwszych części cyklu, twórcy sięgają po bardziej epickie wątki ideowe i rozbudowują mitologiczny świat słowiańskich bóstw.

 • Skala konfliktu oraz przeciwnik (Gorr) zapowiadają się na większe wyzwanie niż w poprzednich odsłonach
 • Role Jane Foster i jej transformacji w kobiecą wersję Thora dają nowy, intrygujący element fabulary
 • Na pierwszy plan wychodzą również akcenty związane z motywami rodzinnymi oraz przemianami wewnętrznymi głównych bohaterów

Na podstawie zwiastunów można więc wywnioskować, że Thor Miłość i Grom sprytnie połączy oczekiwane przez widzów momenty soczystej akcji z ekscentrycznymi, komediowymi wstawkami, ale jednocześnie podniesie nieco poziom powagi. Twórcy zapewniają przy tym, że nie zabraknie również typowych dla tej serii nawiązań do klasycznych historii komiksowych.

Obsada i twórcy Thor Miłość i Grom

Podobnie jak w przypadku poprzednich części cyklu Marvela, w obsadzie Thor Miłość i Grom widzimy same znakomite nazwiska. Oczywiście na czele obsady stoi ponownie Chris Hemsworth, który po raz kolejny brawurowo wciela się w rolę Gromowładnego Thora. U jego boku pojawi się Natalie Portman jako kobieca wersja nordyckiego bóstwa – Potężna Thor dzierżąca słynne Mjolnir.

W pozostałych rolach wystąpią m.in. Tessa Thompson znaną jako Walkiria, Christian Bale jako tytułowy antagonista Gorr Rzeźnik Bogów, Jamie Alexander jako Lady Sif, Russell Crowe jako Zeus, a także Taika Waititi podkładający głos pod Korgga i Jemaine Clement jako Heracles.

Co kluczowe, Thor Miłość i Grom został ponownie wyreżyserowany przez przezabawnego Taikę Waititi, który w poprzedniej odsłonie dostarczył wielu perełek z przymrużeniem oka. Za scenariusz natomiast odpowiadają Waititi oraz Jennifer Kaytin Robinson, więc możemy być spokojni o zachowanie charakterystycznej dla serii lekkiej narracji.

Spodziewane powroty i nowe postacie w obsadzie

W nadchodzącej części fani Thora będą mogli liczyć nie tylko na powrót ulubionych bohaterów, ale i pojawienie się kilku zupełnie nowych gwiazd. Oczekuje się chociażby pierwszej pełnoprawnej roli Christiana Bale'a jako przerażającego Gorra Rzeźniarza Bogów oraz króla olimpijskich bóstw - Zeusa w interpretacji Russella Crowe.

Szczególnie jednak dużo plot emocji wzbudza powrót Natalie Portman, która po ośmiu latach nieobecności ponownie wcieli się w rolę Jane Foster. Tym razem jednak zobaczymy ją w zupełnie nowej odsłonie jako autonomiczną superbohaterkę, kobiecą wersję legendarnego Thora. Jej relacja z głównym bohaterem zapowiada się zatem niezwykle intrygująco.

Oczekiwania fanów na Thor Miłość i Grom

Trudno się dziwić, że Thor Miłość i Grom wzbudza ogromne oczekiwania wśród miłośników filmów Marvela na całym świecie. Po trzech udanych i wielce rozrywkowych solowych odsłonach cyklu, tym razem fani wyczekują kolejnego odważnego i wyrazistego dzieła z rozmachem.

Osoby zaznajomione z oryginalnymi komiksami z pewnością wyczekują jak najwierniejszej adaptacji słynnej historii o konfrontacji Thora z niszczącą siłą jaką jest Gorr Rzeźnik Bogów. Wygląda na to, że twórcy faktycznie nie zawiedli i zaserwują wierną ekranizację, przy okazji pokazując przekształcenie Jane Foster w Potężną Thor.

 • Widzowie mogą oczekiwać całej gamy znanych postaci z poprzednich części jak Walkiria, Lady Sif czy Korg
 • Fani liczą na typowy dla serii zaskakujący i ekscentryczny humor Taiki Waititi
 • Niektórzy oczekują większego wymiaru emocjonalnego i rozbudowania wątków ideowych
 • Przede wszystkim widzowie pragną widowiskowych efektów specjalnych i akcji wypełnionych kosmicznymi klimatami

Niezależnie od obaw, po sukcesie najnowszej części Doktora Dziwnej, apetyty fanów Marvela tylko urosły. Thor Miłość i Grom bez wątpienia będzie musiał nawiązać do tych standardów, więc oczekiwania są maksymalne.

Podsumowanie

Z zaprezentowanej analizy wynika, że Thor Miłość i Grom zapowiada się na fenomenalne kinowe widowisko. Połączenie epickich akcji, specyficznego humoru i ważkich ideowych podtekstów to gwarancja niezapomnianej rozrywki. Fani mogą spodziewać się wysokiej jakości produkcji, utrzymującej poziom poprzednich części sagi o nordyckim bogu.

Tytułowy Thor: Miłość i Grom ma zaoferować niezwykłą fabułę z kultowym przeciwnikiem Gorrem oraz nowatorskie wątki, jak kobiecą wersję Thora. Dla wielbicieli to obowiązkowy seans na wielkim ekranie już tej letniej premiery. Twórcy nie zawiedli, dlatego emocje przed tym filmowym wydarzeniem roku tylko rosną.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
 2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
 3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
 4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
 5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły