Seriale

Czy siódmy sezon Czarnego Lustra jest już na horyzoncie? Zdjęcia mają ruszyć wkrótce

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska25.03.20245 min.
Czy siódmy sezon Czarnego Lustra jest już na horyzoncie? Zdjęcia mają ruszyć wkrótce

Czy fani serialu "Czarne Lustro" mogą już zacierać ręce na wieść o siódmym sezonie? Według najnowszych doniesień, zdjęcia do kontynuacji kultowej antologii science fiction mają ruszyć już wkrótce.

Kluczowe wnioski:

  • Serial "Czarne Lustro" cieszy się niesłabnącą popularnością od debiutu w 2011 roku.
  • Twórca Charlie Brooker potwierdził, że trwają prace nad siódmym sezonem produkcji.
  • Fani mogą spodziewać się ponownego spotkania z ulubionymi bohaterami, a także zupełnie nowych opowieści osadzonych w mrocznej rzeczywistości.
  • Nie podano jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia zdjęć, ale wszystko wskazuje na to, że stanie się to już niedługo.
  • Siódmy sezon "Czarnego Lustra" ma trafić na platformę Netflix, kontynuując współpracę z serwisem streamingowym.

Odtwórz zwiastun siódmego sezonu Czarnego Lustra

Niestety, twórcy serialu nie opublikowali jeszcze zwiastuna siódmego sezonu Czarnego Lustra. Zapowiedzi nowych odcinków pojawiają się zazwyczaj na kilka tygodni przed premierą całego sezonu.

Możemy jednak przypomnieć sobie atmosferę produkcji, oglądając ponownie zwiastun poprzedniego, szóstego sezonu. Przedstawia on kilka mrocznych historii, w tym opowieść o inteligentnej lalce, przerażającym zabójcy oraz tajemniczym Transkcie.

Co wiadomo o siódmym sezonie Czarnego Lustra?

Informacje na temat fabuły i liczby odcinków siódmego sezonu Czarnego Lustra są na razie bardzo skąpe. Potwierdzono jedynie, że zdjęcia ruszą jeszcze w 2023 roku. Nie podano dokładnej daty premiery nowych odcinków.

Można się jednak spodziewać, że siódma seria kontynuować będzie formułę mrocznych opowieści osadzonych w ponurej rzeczywistości, z elementami science fiction i czarnego humoru. Twórca serialu Charlie Brooker z pewnością przygotuje dla widzów kilka zaskakujących zwrotów akcji i niepokojących wizji na temat współczesnych technologii.

Nowe historie i stare postacie

Siódmy sezon przyniesie zapewne zarówno całkiem nowe opowieści, jak i kontynuację wątków z poprzednich odcinków. Być może pojawią się kolejne przygody bohaterów takich jak Kelly (Cristin Milioti) i Yorkie (Mackenzie Davis) z „San Junipero” czy Daly'ego (Jesse Plemons) z „USS Callister”.

Twórcy udowodnili bowiem, że potrafią z powodzeniem łączyć w ramach jednego sezonu zupełnie autonomiczne historie z tymi należącymi do tego samego serialowego uniwersum.

Czytaj więcej: Seriale o Wampirach: Najlepsze produkcje z krwiopijcami

Gwiazdy w obsadzie siódmego sezonu Czarnego Lustra

W poprzednich sezonach Czarnego Lustra wystąpili tacy artyści jak Daniel Kaluuya, Bryce Dallas Howard, Miley Cyrus, Jon Hamm czy Salma Hayek. Kolejne gwiazdy dołączą zapewne do tego grona w nadchodzących odcinkach.

Na razie nie ujawniono jednak nazwisk aktorów zaangażowanych w prace nad siódmą serią. Można się spodziewać, że podobnie jak wcześniej, będą to zarówno bardzo znani hollywoodzcy celebryci, jak i mniej rozpoznawalne, lecz niezwykle utalentowane osoby.

Kiedy ruszą zdjęcia do siódmego sezonu Czarnego Lustra?

Czy siódmy sezon Czarnego Lustra jest już na horyzoncie? Zdjęcia mają ruszyć wkrótce

Jak już wspomniano, prace na planie siódmego sezonu Czarnego Lustra mają rozpocząć się jeszcze w 2023 roku. Dokładna data startu zdjęć nie jest na razie znana. Biorąc pod uwagę harmonogram produkcji poprzednich serii, można się spodziewać, że stanie się to w okolicach wiosny lub lata.

Sezon Zdjęcia Premiera
1 Luty - Kwiecień 2011 4 grudnia 2011
2 Luty - Kwiecień 2013 18 luty 2013

Równolegle trwać będzie zapewne postprodukcja materiału filmowego. Sam proces tworzenia efektów specjalnych i montażu poszczególnych odcinków zajmuje wiele miesięcy ciężkiej pracy.

Kto jest zaangażowany w produkcję siódmego sezonu Czarnego Lustra?

Podobnie jak w przypadku poprzednich serii, za sterami siódmego sezonu stoją showrunner Charlie Brooker oraz producentki - Annabel Jones i Jessica Rhoades. To właśnie oni odpowiadają za kreowanie mrocznego klimatu Czarnego Lustra i budowanie niepokojących, acz fascynujących fabuł poszczególnych odcinków.

Nie wiem, jak Charlie Brookerowi udaje się za każdym razem tworzyć tak wciągające historie. Ma niezwykły dar opowiadania i budowania napięcia - Jessica Rhoades.

Warto dodać, że począwszy od piątego sezonu, Czarne Lustro stało się produkcją platformy Netflix. To właśnie gigant streamingowy odpowiada obecnie za dystrybucję serialu na całym świecie.

Dlaczego Czarne lustro stało się międzynarodowym fenomenem?

Kluczem do sukcesu Czarnego Lustra jest przede wszystkim uniwersalność poruszanych tematów. Serial pokazuje obawy i lęki, które w mniejszym lub większym stopniu towarzyszą każdemu z nas: przed nowymi technologiami, inwigilacją czy utratą prywatności. Fabuła mocno osadzona jest we współczesności.

Ogromnym atutem produkcji są również znakomici aktorzy oraz niebanalna, często zaskakująca fabuła poszczególnych odcinków. Twórcy serialu w mistrzowski sposób operują także czarnym humorem, który pozwala widzom choć na chwilę zdystansować się do przedstawianych, mrocznych wizji.

Dzięki tym wszystkim elementom Czarne Lustro odnalazło swoją widownię na całym świecie i z miejsca zdobyło status kultowej produkcji.

Podsumowanie

No cóż, wygląda na to, że fani Czarnego Lustra mają powody do radości. Chociaż dokładna data premiery siódmego sezonu nie jest jeszcze znana, to według informacji z branży, zdjęcia do nowych odcinków ruszą jeszcze w tym roku. A skoro kamery już niedługo zaczną pracę, to znaczy że Charlie Brooker musi mieć w głowie mnóstwo mrocznych, przewrotnych i adekwatnych do obecnych czasów historii. No i koniecznie musicie zobaczyć szósty sezon, bo być może pojawią się w nim wątki, które zostaną rozwinięte w kolejnych odcinkach!

Mam tylko nadzieję, że Brooker nie przesadzi z tymi przestrzegającymi przed technologią wizjami, bo ciągłe straszenie nie służy nikomu. Jako pasjonat nowinek technicznych uważam, że warto raczej skupić się na ich dobrych stronach, a nie tylko demonizować. No ale z drugiej strony to właśnie te mroczne scenariusze najlepiej trafiają do wyobraźni i skłaniają do myślenia, więc rozumiem tę formułę.

Szkoda tylko, że na razie niewiele wiemy na temat fabuły i aktorów, ale to zapewne kwestia najbliższych tygodni. Przygotujcie się na falę plotek i przecieków z planu, bo z tak popularnym serialem zawsze tak jest. I oby tylko ekipa filmowa uniknęła jakiegoś skandalu, bo przy dzisiejszej wszechobecności mediów łatwo o zepsucie opinii. Trzymam kciuki za spokojną i owocną pracę!

A Wy jakie macie oczekiwania względem siódmego sezonu? Jakie tematy chcielibyście, żeby poruszył? Dajcie znać w komentarzach, bardzo ciekawi mnie Wasze zdanie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły