News

Czy Tony Stark powróci do MCU? Definitywna deklaracja Kevina Feigea

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska04.12.20236 min.
Czy Tony Stark powróci do MCU? Definitywna deklaracja Kevina Feigea

Czy Tony Stark, grany przez Roberta Downey Jr., kiedykolwiek powróci do Marvel Cinematic Universe? Ta kwestia od dawna emocjonuje fanów superbohaterów.

Kluczowe wnioski:
  • Kevin Feige zapewnia, że śmierć Iron Mana w Avengers: Koniec gry jest ostateczna i nieodwracalna.
  • Aktorzy i twórcy MCU żegnali się emocjonalnie z Downeyem Jr. na planie Avengers 4.
  • Istnieją plotki o alternatywnej wersji Iron Mana z multiwersum, ale Feige temu zaprzecza.
  • Wypowiedzi osób związanych z MCU często okazywały się nieprawdziwe, więc nic nie jest pewne.
  • Do premiery Avengers 6 trudno mieć całkowitą pewność co do ostatecznego końca Iron Mana.

Nieśmiertelny Iron Man

Tony Stark, grany przez Roberta Downeya Jr., od lat budził zachwyt fanów jako Iron Man. Jego heroiczna śmierć w filmie Avengers: Koniec gry w 2019 roku poruszyła miliony widzów na całym świecie. Czy jest szansa, że ten nieśmiertelny bohater kiedykolwiek powróci?

Przez lata pojawiały się spekulacje na temat możliwego wskrzeszenia Iron Mana w wykonaniu Downeya Jr. Jednak ostatnia wypowiedź Kevina Feige, szefa Marvel Studios, wydaje się definitywnie zamykać ten rozdział.

Stanowcza deklaracja Feigego

W wywiadzie dla Vanity Fair Feige oświadczył, że nie zamierzają marnować efektu, jaki osiągnęła śmierć Iron Mana w filmie Avengers: Koniec gry.

- Zostawimy ten moment w historii i nigdy więcej go nie ruszymy. Pracowaliśmy bardzo ciężko, aby to osiągnąć. Nie chcielibyśmy tego magicznie cofnąć - stwierdził.

Powrót Tony'ego Starka niemożliwy

Słowa Feigego wydają się potwierdzać plotki, że aktorzy i twórcy Marvela już definitywnie pożegnali się z postacią Iron Mana i Robertem Downeyem Jr. Reżyser Joe Russo, twórca kilku filmów MCU, wspominał wzruszające sceny z planu Avengers: Koniec gry.

Podczas ostatniego dnia pracy na planie odbyły się wzruszające pożegnania. Wszyscy emocjonalnie żyją już dalej - mówił Joe Russo.

Wygląda więc na to, że nawet gdyby Marvel chciał wskrzesić Iron Mana, sam Robert Downey Jr. nie byłby tym zainteresowany.

Co z alternatywnym Iron Manem?

Pozostaje jeszcze kwestia pogłosek o alternatywnej wersji Iron Mana z innego wymiaru, być może granym przez nowego aktora. Jednak i tym spekulacjom stanowczo zaprzeczył Feige.

Widać wyraźnie, że Marvel nie chce podważać wagi poświęcenia, jakie poniósł Iron Man, ratując wszechświat. Dlatego jego ostateczny koniec wydaje się przesądzony.

Czytaj więcej: Barack Obama świętuje umowy SAG-AFTRA i WGA podczas niespodziewanego wystąpienia na pokazie „Rustin”

Dlaczego Iron Man nie wróci

Dlaczego więc twórcy MCU tak stanowczo bronią effektu śmierci Iron Mana? Po pierwsze, utrata tej ikonicznej postaci poruszyła widzów i nadała większą wagę wydarzeniom z filmów o Avengers.

Po drugie, przywrócenie Iron Mana podważyłoby sens jego heroicznej śmierci, co zostałoby źle odebrane przez fanów. W końcu poświęcił się dla dobra całego wszechświata, a jego powrót zminimalizowałby tę ofiarę.

Trwały efekt śmierci bohatera

Marvel nie chce ryzykować gniewu widzów i traktuje śmierć Iron Mana jako element fabuły, którego już się nie rusza. Jak podkreśla Feige, pracowano na to bardzo ciężko przez wiele lat i teraz czas żyć dalej z konsekwencjami tamtych wydarzeń.

Data śmierci Iron Mana 26 kwietnia 2019
Film ze śmiercią Iron Mana Avengers: Koniec gry
Wypowiedź Feigego Vanity Fair, 2022

Dzięki śmierci Iron Mana inni bohaterowie, jak Doktor Strange czy Thor, mogli przejść na pierwszy plan. Gdyby Stark niespodziewanie powrócił, cała dynamika MCU wyglądałaby zupełnie inaczej.

Wielowymiarowy zastępca Iron Mana

Czy Tony Stark powróci do MCU? Definitywna deklaracja Kevina Feigea

Mimo definitywnego końca Iron Mana, w uniwersum Marvela nie zabraknie zbroi i nowych bohaterów gotowych je nosić. Już w filmie Spider-Man: Daleko od domu pojawił się zastępca Starka - tajemniczy Quentin Beck jako Mysterio.

Co więcej, w serialu Falcon i Zimowy Żołnierz płaszcz Iron Mana przejął Sam Wilson. Być może w przyszłości zobaczymy też młodą bohaterkę Ironheart - geniuszkę Riri Williams budującą własną zbroję.

Nawet bez Roberta Downeya Jr. w roli Tony'ego Starka, Marvel znalazł sposoby na kontynuowanie mitu Iron Mana. Tym razem jednak bez szansy na jego powrót jako tej konkretnej postaci.

Feige stanowczy: to definitywny koniec

Mimo ciągłych spekulacji fanów, wypowiedź Kevina Feigego wydaje się stawiać kropkę nad i. Szef Marvel Studios już wcześniej udowodnił, że potrafi trzymać się raz obranego kierunku fabuły i niespodziewanych zwrotów akcji jest w MCU niewiele.

Dlatego póki co należy uznać śmierć Iron Mana za ostateczną, a powrót Tony'ego Starka granym przez Downeya Jr. za niemożliwy. Czas pogodzić się z jego heroicznym poświęceniem i pożegnać tego nieśmiertelnego bohatera.

Podsumowanie

W moim artykule przedstawiłem kwestię ewentualnego powrotu Tony'ego Starka jako Iron Mana. Omówiłem ostatnią wypowiedź Kevina Feigego z Marvel Studios, który stanowczo stwierdził, że nie zamierzają marnować efektu śmierci tej postaci. Przytoczyłem również wspomnienia reżysera Joe Russo o wzruszających pożegnaniach z Robertem Downeyem Jr na planie Avengers: Koniec gry.

Następnie wyjaśniłem, dlaczego Marvel tak zdecydowanie broni decyzji o śmierci Iron Mana. Chodzi przede wszystkim o wagę tego wydarzenia dla fabuły i o to, by nie podważać sensu heroicznego poświęcenia Starka. Rozwiałem również wątpliwości na temat alternatywnej wersji Iron Mana z multiwersum.

W dalszej części wspomniałem o kontynuacji mitu Iron Mana poprzez nowych bohaterów noszących jego zbroję, jak Mysterio czy Ironheart. Na koniec jeszcze raz podkreśliłem stanowcze stanowisko Marvel Studios w tej kwestii. Biorąc to wszystko pod uwagę, szanse na powrót grana przez Roberta Downeya Jr. Tony'ego Starka wydają się zerowe.

Mam nadzieję, że przedstawiłem tę kwestię w sposób wyczerpujący i przekonujący. Jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości, chętnie na nie odpowiem w komentarzach.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Scarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy
NewsScarlett Johansson pozwała OpenAI. Mocne oskarżenia gwiazdy

Scarlett Johansson oskarża OpenAI o wykorzystanie jej głosu bez zgody w nowym systemie SI "Sky". Aktorka zatrudniła prawników, domagając się wyjaśnień w sprawie domniemanego naruszenia praw własności intelektualnej. OpenAI usuwa głos i zaprzecza zarzutom