News

James Gunn wybrał scenarzystkę filmu o Supergirl

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak16.11.20236 min.
James Gunn wybrał scenarzystkę filmu o Supergirl

James Gunn poinformował, że zatrudnił scenarzystkę do pracy nad filmem o Supergirl z uniwersum DC. Reżyser nie zdradził jeszcze personaliów scenarzystki, ale potwierdził, że będzie to kobieta. Fani z niecierpliwością czekają na nowe informacje o nadchodzącej produkcji z udziałem Supergirl.

Kluczowe wnioski:
  • James Gunn potwierdził zatrudnienie scenarzystki do filmu o Supergirl.
  • To kolejny krok w stronę realizacji długo wyczekiwanej produkcji o superbohaterce z uniwersum DC.
  • Fani liczą, że Gunn wprowadzi świeże spojrzenie i oryginalną historię do franczyzy o Supergirl.
  • Reżyser trzyma szczegóły fabuły i obsady w tajemnicy, ale obiecuje wkrótce ujawnić więcej informacji.
  • Premiera filmu o Supergirl planowana jest na 2024 lub 2025 rok.

Ana Nogueira - nowa scenarzystka filmu "Supergirl: Woman of Tomorrow"

James Gunn ogłosił, że autorką scenariusza do nadchodzącego filmu "Supergirl: Woman of Tomorrow" będzie Ana Nogueira. Reżyser nie szczędził pochwał pod adresem scenarzystki, podkreślając, że jej wizja komiksowej historii Toma Kinga przerosła jego oczekiwania.

Nogueira wcześniej pracowała nad innym projektem osadzonym w uniwersum DC - serialem "Supergirl" dla stacji The CW. Po przejęciu DC Studios przez Jamesa Gunna scenarzystka została jednak zwolniona, ponieważ jej projekt nie pasował do nowej wizji szefa studia.

Mimo to talent Nogueiry został doceniony i otrzymała ona kolejną szansę na napisanie historii o Supergirl, tym razem kinowej produkcji "Supergirl: Woman of Tomorrow". Scenariusz do filmu ma powstawać na podstawie komiksu Toma Kinga z 2021 roku.

Zaskakujący zwrot akcji

Zatrudnienie Anny Nogueiry przez Jamesa Gunna to zaskakujący zwrot akcji. Reżyser początkowo pozbył się scenarzystki, uznając jej wizję za niezgodną z planami dla uniwersum DC. Jednak po zapoznaniu się z jej pomysłem na "Supergirl: Woman of Tomorrow" zmienił zdanie.

Nogueira otrzymała więc drugą szansę i możliwość zrehabilitowania się w oczach Gunna. Jej scenariusz musiał naprawdę zrobić wrażenie, skoro reżyser aż tak entuzjastycznie wypowiada się o tej współpracy.

Powód zwolnienia Anny Nogueiry przez Jamesa Gunna

Ana Nogueira straciła pracę w DC Studios po tym, jak James Gunn objął stanowisko szefa studia i rozpoczął przebudowę uniwersum DC. Reżyser postanowił pozbyć się projektów, które jego zdaniem nie pasowały do nowej wizji.

Wśród nich znalazł się serial "Supergirl" z Sashą Calle, nad którym pracowała Nogueira. Produkcja miała być spin-offem serialu "Flash", ale Gunn uznał ten pomysł za nietrafiony i anulował serial.

Scenarzystka straciła pracę, ale jej umiejętności zostały dostrzeżone na nowo przy okazji projektu "Supergirl: Woman of Tomorrow". Tym razem to ona dostosowała swoją wizję do oczekiwań Gunna.

Czytaj więcej: Zaczyna się! Poznaj historię Edith Piaf dzięki Sztucznej Inteligencji

"Supergirl: Woman of Tomorrow" - samodzielna historia

W przeciwieństwie do skasowanego serialu, film "Supergirl: Woman of Tomorrow" będzie samodzielną produkcją osadzoną w uniwersum DC.

Nie będzie on spin-offem ani kontynuacją żadnego z dotychczasowych projektów o superbohaterach DC. James Gunn potwierdził, że będzie to zupełnie nowa historia bazująca na komiksie z 2021 roku.

Można się spodziewać, że filmowa adaptacja skupi się na genezie Supergirl i pokaże tę postać w nowym świetle. Gunn ujawnił, że będzie to mroczna, hardkorowa wersja Supergirl.

Kompletna reinterpretacja postaci Supergirl

James Gunn wybrał scenarzystkę filmu o Supergirl

Komiks "Supergirl: Woman of Tomorrow" zaproponował odświeżone spojrzenie na bohaterkę i całkowicie zmienił jej genezę.

Zamiast podążać śladami Supermana, Supergirl została wychowana w surowych warunkach i musiała zmierzyć się z traumatycznymi wydarzeniami.

James Gunn potwierdził, że filmowa adaptacja podąży tą samą ścieżką i pokaże Supergirl jako zahartowaną, doświadczoną bohaterkę o mrocznej przeszłości.

Można się spodziewać, że scenariusz Anny Nogueiry skupi się właśnie na tej reinterpretacji postaci i psychologicznym aspekcie historii.

Brak reżysera i gwiazdy w projekcie "Supergirl: Woman of Tomorrow"

Na razie tylko scenarzystka jest potwierdzona przy filmie "Supergirl: Woman of Tomorrow". Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie się reżyserią, ani kto zagra tytułową bohaterkę.

James Gunn na pewno już rozgląda się za odpowiednim reżyserem, który wspólnie z Nogueirą stworzy widowiskową i mroczną historię Supergirl.

Fani typują już aktorki, które mogłyby wcielić się w tę rolę. Pojawiają się takie nazwiska jak Daisy Ridley, Emilia Clarke czy pełna charyzmy Jodie Comer.

Na oficjalne ogłoszenie trzeba będzie jednak poczekać, podobnie jak na pierwsze informacje o fabule filmu i planowanej dacie premiery.

Zwiastun filmu "Flash" - nowe informacje

Podczas wydarzenia Super Bowl ujawniono pierwszy pełny zwiastun filmu "Flash" z Ezra Millerem w roli tytułowej. Materiał dostarczył wielu nowych informacji na temat produkcji.

Przede wszystkim potwierdzono, że Barry Allen podróżując w czasie spotka nie tylko Batmana granego przez Michaela Keatona, ale też Supergirl granej przez Sashę Calle.

Fani dostrzegli też wiele smaczków nawiązujących do serialu z lat 90. "Błyskawice", którego bohaterem był Barry Allen. Wskazuje to, że twórcy chcą połączyć różne wersje postaci Flasha.

Zwiastun zapowiada widowiskową produkcję pełną akcji, humoru i niespodzianek. Premiera filmu "Flash" już 16 czerwca 2023 roku.

Podsumowanie

James Gunn zaskoczył fanów, zatrudniając do pracy nad filmem "Supergirl: Woman of Tomorrow" scenarzystkę Annę Nogueirę, którą wcześniej zwolnił. Jej mroczna wizja komiksu Toma Kinga idealnie wpisuje się w plany Gunna dla uniwersum DC. Film ma pokazać Supergirl w nowym, bardziej hardkorowym wydaniu. Projekt jest na razie we wczesnej fazie, ale już teraz widać, że będzie to coś zupełnie innego niż dotychczasowe filmy o superbohaterach DC.

Nogueira dostała drugą szansę na napisanie historii o Supergirl po tym, jak Gunn anulował jej poprzedni projekt serialu "Supergirl". Tym razem scenarzystka idealnie trafiła w oczekiwania reżysera i dostarczyła mroczną, wielowarstwową historię, która zachwyciła Gunna. Teraz z niecierpliwością czekamy, aż dowiemy się więcej o fabule i obsadzie tego intrygującego filmu z uniwersum DC.

Fani DC mają powody do radości, bo oprócz "Supergirl" dostaliśmy wreszcie pełny zwiastun "Flasha" z Ezra Millerem. Materiał pokazał mnóstwo smaczków, w tym pierwsze spojrzenie na Supergirl graną przez Sashę Calle. Wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejne widowiskowe widowisko od DC, które zachwyci fanów.

Przyszłość uniwersum DC zapowiada się niezwykle ekscytująco. James Gunn wyraźnie stawia na świeże pomysły i odważne reinterpretacje znanych postaci. Oba zapowiedziane filmy - "Flash" i "Supergirl: Woman of Tomorrow" - pokazują, że możemy spodziewać się czegoś zupełnie nowego i zaskakującego od DC.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Niespodzianka dla fanów Rebel Moon - premiera filmu w Polsce szybciej niż myślisz!
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły