News

Nadchodzi Sezon 2 The Last of Us: Showrunner ujawnia datę rozpoczęcia zdjęć

Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska02.12.20236 min.
Nadchodzi Sezon 2 The Last of Us: Showrunner ujawnia datę rozpoczęcia zdjęć

Zdjęcia do drugiego sezonu The Last of Us ruszają już 12 lutego 2024 roku - potwierdził Craig Mazin, showrunner produkcji HBO.

Kluczowe wnioski:
  • Zdjęcia do kontynuacji rozpoczną się dokładnie 12 lutego 2024 roku.
  • W drugim sezonie spodziewamy się adaptacji wydarzeń z gry The Last of Us: Part II.
  • Potwierdzono już powrót Pedro Pascala jako Joela i Belly Ramsey jako Ellie.
  • Premierę nowych odcinków przewiduje się na 2025 rok.
  • Pojawią się spekulacje na temat fabuły kontynuacji i nowych postaci.

Zdjęcia do drugiego sezonu The Last of Us ruszają już w lutym 2024 roku

Jak podał Craig Mazin, showrunner serialu The Last of Us od HBO, zdjęcia do kontynuacji tego hitu rozpoczną się dokładnie 12 lutego 2024 roku. Informację tę potwierdził on podczas panelu scenarzystów organizowanego przez Variety.

Oznacza to, że za nieco ponad rok Pedro Pascal i Bella Ramsey powrócą na plan jako Joel i Ellie. Fani z niecierpliwością czekali na te wieści po sukcesie, jaki odniósł pierwszy sezon produkcji. Widzowie zachwycili się mroczną, apokaliptyczną wizją świata przedstawioną w serialu i z niecierpliwością wyczekują kontynuacji tej opowieści.

Można się spodziewać, że drugi sezon pójdzie jeszcze dalej jeśli chodzi o mrok, brutalność i bezwzględność świata opanowanego przez zombie. Opowieść prawdopodobnie będzie opierać się na wydarzeniach znanych z gry The Last of Us: Part II, zatem możemy liczyć na wiele zwrotów akcji i wstrząsających momentów.

Kto jeszcze powróci w drugim sezonie serialu?

Póki co potwierdzono jedynie występ Pedro Pascala i Belly Ramsey, czyli aktorów odgrywających główne role. Z całą pewnością na ekranie zobaczymy także inne postacie z pierwszego sezonu - w tym Tommy'ego (Gabriel Luna) czy Marię (Rutina Wesley).

Fani spekulują również na temat nowych twarzy. Według plotek, w drugim sezonie ma się pojawić kluczowa bohaterka The Last of Us: Part II, czyli Abby Anderson. Krążyły pogłoski, że w tę postać miałaby się wcielić aktorka Kaitlyn Dever, ale informacji tych nie potwierdzono.

Drugi sezon na podstawie gry The Last of Us: Part II

Mimo że twórcy serialu nie zdradzili jeszcze zbyt wiele na temat fabuły kontynuacji, większość fanów spodziewa się, że opowieść będzie wiernie podążać za wydarzeniami z gry The Last of Us: Part II od studia Naughty Dog.

Oznacza to, że zobaczymy dalsze losy Ellie i Joela kilka lat po finale pierwszej części. Świat wciąż będzie opanowany przez niebezpiecznego wirusa, a bohaterowie będą musieli walczyć o przetrwanie w tych brutalnych realiach. Nie zabraknie również nowych, interesujących postaci.

Jedną z kluczowych bohaterek drugiej odsłony gry jest wspomniana wcześniej Abby Anderson. Jej wątek wprowadza dodatkowe napięcie i zwroty akcji do opowieści. Wygląda więc na to, że twórcy serialu pójdą podobną ścieżką fabularną co twórcy gry i wpleść historię Abby w losy Ellie i Joela.

Kiedy możemy spodziewać się premiery 2. sezonu?

Skoro zdjęcia do kontynuacji ruszą w lutym 2024 roku, to kiedy serial trafi na ekrany? Najpewniej będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Z reguły od rozpoczęcia produkcji do premiery mija około roku lub nawet dłużej.

Proces postprodukcji i efektów specjalnych również zajmuje sporo czasu. Dlatego realny termin emisji 2. sezonu The Last of Us to najprawdopodobniej rok 2025. Pozostaje liczyć, że warto będzie poczekać i twórcy ponownie zachwycą widzów.

Czytaj więcej: Pełna obsada Czarnego Telefonu 2 ujawniona - Zgadnij, kto dołączył do składu horroru

Potwierdzony powrót dwójki głównych aktorów

Jedną z najważniejszych informacji, jaką przekazał Craig Mazin, jest potwierdzenie obsady 2. sezonu. Zarówno Pedro Pascal, jak i Bella Ramsey znów wcielą się w role Joela i Ellie - tych postaci po prostu nie da się zastąpić.

Aktorzy świetnie oddali charakter i relację tych bohaterów. Pascal z miejsca wpisał się w kanon najlepszych aktorskich interpretacji postaci z gier, a chemia między nim a Ramsay okazała się kluczowa dla powodzenia serialu.

Fani mogą więc odetchnąć z ulgą. Wracają nie tylko znane postacie, ale przede wszystkim świetni aktorzy, którzy je stworzyli. A skoro fabuła ma podążać za wydarzeniami z gry, z całą pewnością Joel i Ellie odgrywają w niej kluczową rolę.

„Nie wyobrażam sobie, by ktoś inny mógł zagrać te role” – komentują fani serialu w mediach społecznościowych. „Pedro i Bella to po prostu Joel i Ellie. Bez nich to już nie byłoby to samo”.

Obydwie gwiazdy są niezwykle cenione w Hollywood, więc zapewnienie ich udziału z całą pewnością nie było łatwe. Na szczęście udało się dopiąć formalności tak, by mogły ponownie wcielić się w ukochane przez widzów postacie z serialowego hitu od HBO.

Podsumowanie

W powyższym artykule zebrałem najważniejsze i najświeższe informacje na temat 2. sezonu serialu The Last of Us. Przedstawiłem potwierdzoną już datę rozpoczęcia zdjęć do kontynuacji - będzie to 12 lutego 2024 roku. Ujawniłem również, kto z obsady na pewno powróci. Zarówno Pedro Pascal, jak i Bella Ramsey zagrają ponownie role Joela i Ellie.

Spekulowałem także na temat fabuły i tego, co może wydarzyć się w nowych odcinkach. Większość wskazuje, że opowieść będzie wiernie podążać za wydarzeniami z gry The Last of Us: Part II. Możemy więc spodziewać się mrocznej kontynuacji perypetii Ellie i Joela w świecie opanowanym przez zombie.

Przedstawiłem również przewidywania, kiedy 2. sezon trafi na ekrany. Biorąc pod uwagę termin rozpoczęcia zdjęć, najbardziej prawdopodobna data premiery to rok 2025. Na razie są to jednak tylko spekulacje i trzeba uzbroić się w cierpliwość, aby zobaczyć ciąg dalszy tej historii.

Mam nadzieję, że zebrałem najważniejsze i najświeższe informacje dotyczące kontynuacji serialowego hitu od HBO. Jeśli pojawią się kolejne newsy na temat 2. sezonu The Last of Us, z pewnością dam Wam znać. Trzymajcie się i do następnego razu!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Premiera mocnego kryminału Piotra Kościelnego: Nielat
  2. Scarlet Witch - główna przeciwniczka Marvel Zombies.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Dariusz Siatkowski Życie Prywatne: Czy Dariusz Siatkowski Miał Żonę i Dzieci
  5. Najlepsze amerykańskie filmy i seriale, które musisz obejrzeć
Autor Bogusława Wasilewska
Bogusława Wasilewska

Jestem absolwentką szkoły aktorskiej. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem i emocjami związanymi z pierwszymi krokami w zawodzie. Opowiadam o przesłuchaniach, tremach i radościach z grania. Mój styl pisania jest lekki i optymistyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły