News

Nowy film Karate Kid z udziałem Joshaui Jackson - pierwsza rola od prawie dekady

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska04.03.20246 min.
Nowy film Karate Kid z udziałem Joshaui Jackson - pierwsza rola od prawie dekady

Joshua Jackson dołączył do obsady nowego filmu Karate Kid, co oznacza jego pierwszą główną rolę kinową od 2015 roku. Aktor wcieli się w nową postać w kultowej serii z Ralphem Macchio. W filmie powrócą też Jackie Chan jako pan Han oraz Daniel LaRusso, którego poznaliśmy w oryginalnej trylogii Karate Kid. Fabuła koncentrować się będzie na nowym nastoletnim bohaterze z Chin uczącym się sztuk walki. Premiera filmu planowana jest na 2025 rok.

Joshua Jackson jako nowa gwiazda serii Karate Kid

Joshua Jackson dołączył do obsady najnowszej odsłony serii filmów Karate Kid. Będzie to jego pierwsza główna rola kinowa od czasu kryminału "Sky" z 2015 roku. Ostatnie lata aktor poświęcił głównie na występy w serialach takich jak "Fatal Attraction", "Dr. Death", "Małe ogniska" czy "The Affair". Teraz powraca na duży ekran w kultowej serii filmów o sztukach walki.

Jackson wcieli się w nową, jeszcze nieznaną postać. Można się spodziewać, że odegra istotną rolę w fabule nowego "Karate Kida". Aktorzy z poprzednich części - Ralph Macchio jako Daniel LaRusso i Jackie Chan jako pan Han - również powrócą, więc wszystko wskazuje na to, że historia nowego bohatera będzie mocno związana z wydarzeniami znanymi z pierwszych filmów.

Obsada nowego "Karate Kida" prezentuje się bardzo obiecująco. Szczególnie ciekawie zapowiada się współpraca Jacksona z Chamem i Macchio. Aktorzy mają na koncie role w produkcjach akcji i sensacji, co pozwala mieć nadzieję, że walki i treningi sztuk walki będą widowiskowe. Joshua Jackson z pewnością wzbogaci serię o nową, charyzmatyczną postać.

Powrót Jackiego Chana i Daniela LaRusso

W nowym filmie z serii Karate Kid powrócą dobrze znani fanom bohaterowie. Jackie Chan ponownie zagra swoją najsłynniejszą hollywoodzką rolę - mistrza kung-fu pana Hana. Postać tę Chan wcielił się po raz pierwszy w remake'u "Karate Kida" z 2010 roku. Kolejny raz pan Han pojawił się gościnnie w serialu "Cobra Kai".

Ralph Macchio również powróci jako Daniel LaRusso, główny bohater oryginalnej trylogii Karate Kid z lat 80. LaRusso był oczywiście także jednym z głównych bohaterów serialu "Cobra Kai". W nowym filmie kinowym ponownie zobaczymy go w roli dojrzałego mistrza karate, który tym razem może szkolić nowe pokolenie adeptów.

Obecność Chan i Macchio to ogromny atut nowego "Karate Kida". Aktorzy zagwarantują ciągłość fabuły i powiązania z poprzednimi częściami serii. Można się spodziewać wielu nawiązań i rozwinięcia wątków, które publika dobrze zna z wcześniejszych filmów i serialu.

Jak połączą się wątki znanych bohaterów?

Na razie szczegóły fabuły nowego filmu nie są znane. Wiadomo tylko, że opowie on historię nowego, nastoletniego bohatera z Chin uczącego się sztuk walki. Można się domyślać, że w jakiś sposób jego losy splotą się z postaciami Daniela LaRusso i pana Hana.

Być może młody adept sztuk walki zostanie nowym uczniem któregoś z mistrzów. Wydaje się też prawdopodobne, że powrócą jakieś wątki znane z serii "Cobra Kai". Na pewno na planie spotkają się aktorzy znani z pierwszych filmów i ci, którzy grali w serialu. Może to oznaczać ciekawe przemieszanie starych i nowych postaci oraz wątków fabularnych.

Czytaj więcej:Najlepsze gry PC 2024 według Metacritic: Polska perełka na podium

Premiera nowego filmu Karate Kid w 2025 roku

Studio Sony Pictures ogłosiło, że premiera kolejnej odsłony serii Karate Kid planowana jest na rok 2025. Wszystko wskazuje na to, że zdjęcia do filmu ruszą jeszcze w 2024 roku, aby zdążyć na czas z postprodukcją.

Fani serii mają zatem jeszcze sporo czasu na emocjonowanie się i snucie teorii na temat fabuły. Na razie wiadomo tylko, że scenariusz do filmu napisze Rob Lieber, a reżyserią zajmie się Jonatan Entwistle. Obaj panowie mają na koncie cenione filmy i seriale, więc można oczekiwać kolejnej wysokiej jakości produkcji w uniwersum Karate Kid.

Premiera nowego "Karate Kida" w 2025 roku będzie z pewnością jednym z kinowych wydarzeń tego roku. Kultowa seria doczeka się wreszcie kolejnej odsłony po latach przerwy. Data premiery została wyznaczona z dużym wyprzedzeniem, co świadczy o wadze projektu dla studia Sony Pictures.

Pierwsza główna rola Jacksona od 2015 roku

Rola w nowym filmie z serii Karate Kid będzie dla Joshuy Jacksona pierwszą główną rolą w kinowej produkcji od 2015 roku, kiedy to wystąpił w thrillerze "Sky". W kolejnych latach aktor skupił się głównie na grach w serialach.

Jackson zagrał między innymi w "Fatal Attraction", "Dr. Death", "Małych ogniskach" oraz "The Affair". Teraz, po latach przerwy, postanowił jednak wrócić na wielki ekran w hollywodzkiej superprodukcji. Hitowa seria filmów Karate Kid wydaje się świetnym wyborem na powrót Jacksona do aktorstwa kinowego.

Aktor ma na koncie role w filmach sensacyjnych i kryminalnych, więc obsada w produkcji akcji wydaje się trafiona. Jackson z pewnością wnieście do serialu swoją charyzmę i doświadczenie. Dla widzów będzie to świetna okazja, aby po latach znowu zobaczyć aktora w kinowym hicie.

Nowy Karate Kid kontynuacją serii z Ralphem Macchio

Nadchodzący film to kolejna odsłona kultowej serii Karate Kid, która zadebiutowała w 1984 roku. W roli Daniela LaRusso, młodego adepta karate, wsławił się wówczas Ralph Macchio. Aktor powróci do tej kultowej roli także w nowym filmie.

Seria doczekała się trzech kinowych sequeli z lat 80. i 90. W 2010 roku powstał remake pierwszego filmu z Jadenem Smithem i Jackie Chanem. W 2018 roku powstał serial "Cobra Kai", będący kontynuacją oryginalnej trylogii z LaRusso i Patem Moritą.

Teraz, po ponad dekadzie przerwy, fani znów doczekają się kinowej kontynuacji losów Daniela LaRusso. Wszystko wskazuje na to, że twórcy nawiążą fabularnie zarówno do starych filmów, jak i do serialu. To z pewnością zapewni świetną zabawę dla widzów zżytych z uniwersum Karate Kid.

Podsumowanie

W nadchodzącym filmie Karate Kid Joshua Jackson odegra jedną z głównych ról. Będzie to jego pierwsza główna kreacja kinowa od 2015 roku, kiedy zagrał w thrillerze "Sky". Od tamtego czasu aktor skupiał się na grach w serialach. Teraz wraca na wielki ekran w kultowej serii sztuk walki. W nowym Karate Kid powrócą też dobrze znani bohaterowie - Ralph Macchio jako Daniel LaRusso i Jackie Chan jako pan Han. Fani z niecierpliwością wyczekują premiery filmu zaplanowanej na 2025 rok.

Nowy Karate Kid zapowiada się jako bardzo udana kontynuacja kultowej serii z lat 80. Twórcy zadbali o obsadę z udziałem gwiazd znanych z pierwszych filmów. Można się spodziewać wciągającej fabuły nawiązującej do poprzednich części i serialu Cobra Kai. To świetna wiadomość dla fanów Karate Kid czekających na nową odsłonę losów ulubionych bohaterów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Intymne wspomnienia franciszka pieczki. fragmenty książki o legendzie kina.
  2. Najlepsze filmy i seriale o Enigmie i łamaniu szyfrów: Top 8 produkcji warto obejrzeć
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Miliard dolarów na szali: dramatyczna walka w tle japońskiego Oppenheimera
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły