News

Potwór: pierwsze gwiazdy 2. sezonu serialu Netflixa. Nowe informacje o następcy Dahmera

Autor Kornel Lis
Kornel Lis15.01.202410 min.
Potwór: pierwsze gwiazdy 2. sezonu serialu Netflixa. Nowe informacje o następcy Dahmera

Potwór: pierwsze gwiazdy 2. sezonu serialu Netflixa. Nowe informacje o następcy Dahmera. Serial Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera okazał się jednym z największych hitów Netflixa w 2022 roku. Teraz platforma szykuje kontynuację produkcji, tym razem opowiadającą o braciach Menendezach, którzy zamordowali własnych rodziców. W rolach głównych wystąpią Javier Bardem oraz Chloë Sevigny. Aktorzy wcielą się w postacie Jose i Kitty Menendezów. Fani mogą spodziewać się mrocznej historii pełnej zwrotów akcji. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Bracia Menendez w nowym serialu Netflixa

Platforma Netflix szykuje kontynuację serialu „Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera”. Tym razem produkcja skupi się na głośnej sprawie braci Menendezów, którzy w 1989 roku zamordowali własnych rodziców. Serial nosi tytuł „Monsters: The Lyle and Erik Menendez Story” i opowie historię dwójki braci, którzy zostali skazani na dożywocie.

Lyle i Erik Menendez byli synami bogatego małżeństwa – Jose i Kitty Menendezów. Rodzina mieszkała w ekskluzywnej dzielnicy Beverly Hills w Kalifornii. W sierpniu 1989 roku bracia zastrzelili oboje rodziców w ich posiadłości, a następnie upozorowali napad. Początkowo nie byli głównymi podejrzanymi, jednak w kolejnych miesiącach śledczy wpadli na ich trop. Ostatecznie Lyle i Erik przyznali się do zbrodni, twierdząc, że działali w samoobronie i chcieli powstrzymać fizyczne, emocjonalne oraz seksualne wykorzystywanie ich przez ojca.

Sprawa braci Menendezów wstrząsnęła opinią publiczną i stała się głośna w całych Stanach Zjednoczonych. Dwukrotnie stawali przed sądem. Za pierwszym razem proces nie przyniósł rozstrzygnięcia – ława przysięgłych nie była zgodna co do wyroku. Dopiero podczas drugiego procesu w 1996 roku Erik i Lyle Menendez zostali uznani za winnych morderstwa pierwszego stopnia i skazani na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.

Molestowanie jako motyw zbrodni?

Bracia Menendez cały czas twierdzą, że działali w obronie własnej, ponieważ byli molestowani przez ojca. W zeszłym roku złożyli nawet dokumenty o ponowne rozpatrzenie sprawy, powołując się na zeznania Roya Rossello. Były członek zespołu Menudo stwierdził, że sam padł ofiarą molestowania przez Jose Menendeza, kiedy miał 14 lat. Nowe rewelacje mogą pomóc braciom w walce o uniewinnienie.

Czy rzeczywiście motywem okrutnej zbrodni była chęć ucieczki od traumy i nadużyć? Tego dowiemy się z nowego serialu Netflixa. Produkcja na pewno będzie pełna zwrotów akcji i wstrząsających scen ukazujących toksyczne relacje w patologicznej rodzinie z pozoru żyjącej amerykańskim snem.

Javier Bardem jako ojciec morderców

W rolę Jose Menendeza, ojca braci oskarżonych o morderstwo, wcieli się hiszpański aktor Javier Bardem. To utytułowany gwiazdor, laureat Oscara za rolę w filmie „To nie jest kraj dla starych ludzi”. Bardem ma na koncie także inne głośne kreacje w produkcjach takich jak „Skyfall”, „Piękna i Bestia” czy „Being the Ricardos”.

Obsadzenie tak znanego aktora w serialu Netflixa to strzał w dziesiątkę. Bardem na pewno w niezwykle przekonujący sposób zagra postać ambicjonego i bezwzględnego Jose Menendeza. Jego talent pozwoli ukazać wielowymiarowość i mroczne oblicze tej postaci. Widzowie mogą spodziewać się kreacji na miarę nagradzanych ról w filmach takich jak „No Country for Old Men” czy „Biutiful”.

Aktor doskonale odnajduje się w mrocznych rolach

Obsadzenie Javiera Bardema to strzał w dziesiątkę, ponieważ aktor ma doświadczenie w mrocznych i złożonych rolach. Widać to choćby w głośnym filmie „Matador”, gdzie zagrał samotnego instruktora walki byków. Bardem potrafi wcielić się w postać niejednoznaczną moralnie i pełną sprzeczności. Dzięki jego grze Jose Menendez na pewno będzie postacią wywołującą skrajne emocje i silne zaangażowanie widzów.

Hiszpański aktor udowodnił też, że świetnie odnajduje się w klimacie mrocznych thrillerów. Wystarczy wspomnieć jego udział w oscarowym filmie braci Coen „To nie jest kraj dla starych ludzi”. W roli bezwzględnego zabójcy Anton Chigurha Javier Bardem zaprezentował się jako aktor niezwykle charyzmatyczny i potrafiący budować napięcie. Te umiejętności na pewno pomogą mu w serialu o braciach Menendez.

Czytaj więcej: Najnowsze Hity na Netflix: Filmy i Seriale, które musisz obejrzeć w grudniu

Chloë Sevigny jako matka ofiar

W postać Kitty Menendez, matki zamordowanych braci, wcieli się amerykańska aktorka Chloë Sevigny. Ma ona na koncie role w cenionych serialach takich jak „American Horror Story”, „Portlandia” czy „Russian Doll”. Sevigny znana jest z kreacji ekscentrycznych i oryginalnych postaci.

Aktorka była już dwukrotnie nominowana do Złotego Globu za role w serialach „Big Love” oraz „American Horror Story”. Można się spodziewać, że kreacja Kitty Menendez przyniesie jej kolejne uznanie krytyków i nominacje. Sevigny na pewno stworzy wielowymiarowy portret matki, która stała się ofiarą własnych dzieci.

Obsadzenie Sevigny to strzał w dziesiątkę. Aktorka ma doświadczenie w budowaniu złożonych postaci kobiecych.

Chloë Sevigny z pewnością wniesie do serialu swoją charyzmę i wrażliwość. Ma doświadczenie w kreowaniu zniuansowanych ról kobiecych, często uwikłanych w toksyczne relacje. Tak było choćby w głośnym serialu „Big Love”, gdzie grała żonę w mormońskiej rodzinie poligamicznej. Aktorka potrafi budować emocjonalną więź z widzami i wzbudzać współczucie nawet dla postaci wewnętrznie skonfliktowanych.

Aktorka z pasją do ambitnych projektów

Chloë Sevigny od lat wybiera ambitne projekty, które pozwalają jej wcielać się w złożone postacie. Nie boi się kontrowersji, czego dowiodła grając transseksualną prostytutkę w „Chłopcach nie płaczą”. Ma też na koncie role w niezależnych produkcjach takich jak „Kids” czy „Party Monster”.

Aktorka lubi stawiać czoła aktorskim wyzwaniom i jest otwarta na ryzyko. Dlatego z pewnością podoła zadaniu sportretowania matki, której synowie z zimną krwią odebrali życie. Sevigny wniesie w tę rolę wrażliwość, a zarazem wewnętrzną siłę. Będzie to kreacja wymagająca od aktorki ogromnego talentu i emocjonalnego zaangażowania.

Aktorzy grający rodziców braci Menendez

Potwór: pierwsze gwiazdy 2. sezonu serialu Netflixa. Nowe informacje o następcy Dahmera

Oprócz Javiera Bardema i Chloë Sevigny, w serialu zobaczymy też aktorów grających tytułowych braci. W rolę Lyle'a Menendeza wcieli się Nicholas Chavez, aktor znany z serialu „NCIS: New Orleans”. Z kolei w postać Erika Menendeza wcieli się Cooper Koch, mający na koncie role w produkcjach „Power Book II: Ghost” oraz „Echoes”.

Aktor Rola
Javier Bardem Jose Menendez
Chloë Sevigny Kitty Menendez
Nicholas Chavez Lyle Menendez
Cooper Koch Erik Menendez

Pozostała obsada również prezentuje wysoki poziom. Są to aktorzy cenieni za role w znanych serialach i mający doświadczenie w realizacji ambitnych projektów. Dzięki temu serial zapowiada się na wielowymiarową produkcję, która wnikliwie zbada motywy makabrycznej zbrodni braci.

Kiedy premiera serialu „Monsters” na Netfliksie?

Na razie Netflix nie zdradził jeszcze dokładnej daty premiery serialu „Monsters: The Lyle and Erik Menendez Story”. Wiadomo jedynie, że będzie to jedna z głośnych produkcji platformy w 2023 roku. Biorąc pod uwagę obsadę i tematykę, można przypuszczać, że serial pojawi się w serwisie w pierwszej połowie przyszłego roku.

Na pewno „Monsters” będzie jedną z najbardziej wyczekiwanych premier Netflixa w 2023 roku. Twórcy mogą liczyć na zainteresowanie widzów, którzy z zapartym tchem śledzili serial „Dahmer”. Tematyka serii – makabryczne zbrodnie, toksyczne relacje rodzinne, molestowanie – z pewnością przyciągnie przed ekrany spragnionych mocnych wrażeń widzów.

Kontynuacja hitowego „Dahmera”

Nowy serial Netflixa to kontynuacja ubiegłorocznego hitu platformy „Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera”. Produkcja zebrała bardzo dobre recenzje i przez tygodnie utrzymywała się na szczycie list najchętniej oglądanych tytułów. Nic więc dziwnego, że Netflix postanowił wypuścić kolejny sezon antologii poświęconej makabrycznym morderstwom.

Po sukcesie „Dahmera” widzowie z pewnością chętnie sięgną po serial o braciach Menendez. Tym razem twórcy równie mocno zapewne postarają się zszokować publikę i wciągnąć w mroczny świat patologicznych relacji rodzinnych, zbrodni oraz wymiaru sprawiedliwości. Już nie możemy się doczekać tej premiery!

Sprawa zabójstwa rodziców przez braci Menendez

Bracia Menendez zostali skazani za zabójstwo rodziców w 1989 roku, jednak ich sprawa wciąż budzi kontrowersje. Przez lata twierdzili, że działali w obronie własnej, chcąc powstrzymać ojca przed dalszą przemocą. W zeszłym roku złożyli nawet wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Czy rzeczywiście bracia Menendez padli ofiarą przemocy ze strony rodzica? Nowy serial Netflixa z pewnością przedstawi różne punkty widzenia i pozwoli widzom wyrobić sobie zdanie na ten temat. Bez względu na rozstrzygnięcie, zbrodnia braci wstrząsnęła opinią publiczną i na zawsze naznaczyła ich losem morderców.

Historia rodziny Menendezów pokazuje, jak cienka jest granica między ofiarą a oprawcą. Serial Netflixa z pewnością będzie jedną z najgłośniejszych premier roku. Nie możemy się doczekać, by poznać wszystkie okoliczności tej makabrycznej zbrodni i motywów, które nią kierowały.

Podsumowanie

Artykuł przybliża historię braci Menendezów, którzy w 1989 roku dokonali brutalnego morderstwa na własnych rodzicach. Opisuje okoliczności makabrycznej zbrodni oraz proces, w wyniku którego Lyle i Erik zostali skazani na dożywocie. Przedstawia również nowe fakty dotyczące rzekomego molestowania chłopców przez ojca Jose Menendeza.

Kolejne akapity poświęcone są aktorom, którzy wcielą się w rolę rodziny Menendezów w planowanym serialu Netflixa. Javier Bardem jako Jose Menendez oraz Chloë Sevigny jako Kitty Menendez to obsada najwyższej klasy, która z pewnością stworzy wciągające portrety postaci. Artykuł wnikliwie analizuje doświadczenie aktorów i ich predyspozycje do zagrania tych złożonych ról.

Kolejna część zawiera informacje na temat planowanej daty premiery serialu „Monsters” na platformie Netflix. Produkcja ma się pojawić w pierwszej połowie 2023 roku i będzie kontynuacją hitowego „Dahmera”. Ostatni fragment podsumowuje całą sprawę braci Menendez i kontrowersje wokół ich motywów. Artykuł podkreśla, że będzie to jedna z najgłośniejszych premier roku.

Podsumowując, artykuł w sposób wnikliwy i angażujący przedstawia historię zbrodni braci Menendezów oraz okoliczności powstania serialu Netflixa na jej podstawie. Zawiera ciekawe informacje zarówno dla fanów true crime, jak i kinomaniaków śledzących aktorskie obsady.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Kornel Lis
Kornel Lis

Jestem aktorem teatralnym z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w analizie i interpretacji dramatów oraz ról teatralnych. W moich artykułach poruszam kwestie warsztatu aktorskiego, pracy nad postacią i akcentami. Dbam o rzetelność przekazywanych treści.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły