News

Sasquatch sunset: prawdziwe życie wielkiej stopy, riley keough i jesse eisenberg w filmie bez dialogów

Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska21.01.20244 min.
Sasquatch sunset: prawdziwe życie wielkiej stopy, riley keough i jesse eisenberg w filmie bez dialogów

Sasquatch Sunset to jeden z najbardziej oryginalnych filmów pokazanych na tegorocznym festiwalu Sundance. Ten niezwykły komediodramat bez dialogów opowiada o codziennym życiu rodziny wielkich stóp. Aktorzy, w tym Riley Keough i Jesse Eisenberg, musieli przejść wielogodzinną charakteryzację, by wcielić się w swoje futrzaste role. Eisenberg zatrudnił nawet trenera mimów, by nauczyć aktorów specyficznych ruchów imitujących zachowanie tych mitycznych stworzeń. Film zebrał same pozytywne recenzje za kreacje aktorskie i będzie miał premierę kinową już w kwietniu 2024 roku.

Kostiumy wielkiej stopy: udręka dla aktorów

Wcielenie się w postać wielkiej stopy w najnowszym filmie „Sasquatch Sunset” było nie lada wyzwaniem dla aktorów. Riley Keough i Jesse Eisenberg musieli przejść wielogodzinną metamorfozę, aby upodobnić się do tych mitycznych stworzeń.

Aktor Christophe Zajac-Denek wspomina, że charakteryzacja zajmowała nawet dwie godziny. Najpierw musiał ogolić całą twarz, a następnie w fotelu nakładano mu futro, perukę i makijaż. Na koniec ubierał specjalnie uszyty kostium.

Riley Keough przyznaje, że strój Wielkiej Stopy był bardzo niewygodny. Po kilku krokach w tym przebraniu brakowało jej tchu. „To była jedna z trudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek robiłam, szczególnie pod względem fizycznym” – wyznaje aktorka.

Aktorzy żartują, że na ekranie ciężko będzie ich rozpoznać pod warstwami charakteryzacji. Jednak ich poświęcenie było konieczne, aby jak najwierniej oddać wygląd i ruchy tych tajemniczych istot.

Szkoła Wielkiej Stopy

Aby lepiej wcielić się w role, aktorzy przez kilka dni brali udział w specjalnej „Szkole Sasquatcha”. Prowadził ją trener mimów zatrudniony przez Jessego Eisenberga.

Celem zajęć było nauczenie się charakterystycznych ruchów, które sprawią, że na ekranie będą wyglądać jak jedna rodzina. Ćwiczyli codzienne czynności i zachowania Wielkich Stóp.

Dzięki temu aktorzy stworzyli iluzję, że oglądamy prawdziwe życie tych niezwykłych istot. Ich wysiłek został doceniony, o czym świadczą same pozytywne recenzje filmu.

Recenzje chwalą kreacje aktorskie bez słów chwalą kreacje aktorskie bez słów

„Sasquatch Sunset” zebrał komplementy krytyków, którzy docenili grę aktorów. Film nie zawiera dialogów, więc aktorzy musieli poprzez samą mimikę i gesty przekazać emocje.

Na portalu Rotten Tomatoes produkcja może pochwalić się aż 100% pozytywnych recenzji. Średnia ocen wynosi 7,6/10 pkt. Krytycy chwalą absurdalny humor i finezję, z jaką aktorzy odgrywają swoje role.

„Sasquatch Sunset” to surrealistyczny komediodramat prezentujący codzienne życie rodziny Wielkich Stóp. Reżyserom Davidowi i Nathanowi Zellnerom udało się stworzyć oryginalny film, który zachwycił publiczność na Festiwalu Filmowym w Sundance.

Czytaj więcej: Willem Dafoe jako niepokonany łowca wampirów w filmie Nosferatu

Limitowana dystrybucja filmu już w kwietniu 2024 roku

Fani niezwykłych produkcji już zacierają ręce. „Sasquatch Sunset” wejdzie do wybranych amerykańskich kin 12 kwietnia 2024 roku. Póki co zaplanowano jedynie limitowaną dystrybucję.

Jednak film na pewno znajdzie szersze grono odbiorców, gdy trafi na platformy streamingowe. Produkcja łączy w sobie humor, emocje i doskonałe aktorstwo, więc z pewnością przypadnie do gustu wielu widzom.

Przemienienie się w Wielką Stopę było wyczerpujące dla aktorów, ale ich poświęcenie zostało nagrodzone entuzjastycznym przyjęciem filmu. Teraz nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na premierę i samodzielnie ocenić tę niezwykłą produkcję.

Podsumowanie

Sasquatch sunset: prawdziwe życie wielkiej stopy, riley keough i jesse eisenberg w filmie bez dialogów

W filmie "Sasquatch Sunset" aktorzy musieli zmierzyć się z niełatwym zadaniem wcielenia się w mityczne stwory - Wielkie Stopy. Charakteryzacja zajmowała nawet dwie godziny i była bardzo męcząca. Riley Keough przyznaje, że w stroju Wielkiej Stopy po kilku krokach brakowało jej tchu.

Aby lepiej oddać ruchy tych stworzeń, aktorzy brali udział w specjalnej "Szkole Sasquatcha" prowadzonej przez trenera mimów. Ćwiczyli tam codzienne czynności, by na ekranie wyglądać jak jedna rodzina.

Film zebrał same pozytywne recenzje za grę aktorów i absurdalny humor. Krytycy chwalą sposób, w jaki aktorzy bez słów potrafili przekazać emocje. Na portalu Rotten Tomatoes produkcja ma 100% pozytywnych ocen.

Fani surrealistycznych komedii już niecierpliwie czekają na premierę filmu zaplanowaną na kwiecień 2024 roku. Produkcję na pewno docenią miłośnicy oryginalnych historii i doskonałego aktorstwa.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nominacje dla filmu Oppenheimer na Oscary.
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Halina Dąbrowska
Halina Dąbrowska

Jestem doświadczoną aktorką dzielącą się swoją wiedzą na temat warsztatu aktorskiego. W moich artykułach poruszam kwestie interpretacji ról, pracy nad sobą. Moim celem jest przekazywanie praktycznych umiejętności młodym adeptom aktorstwa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły