News

Przysięga Ireny: polsko-kanadyjski dramat wojenny w kinach

Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak18.02.20243 min.
Przysięga Ireny: polsko-kanadyjski dramat wojenny w kinach

Przysięga Ireny to nowy polsko-kanadyjski dramat wojenny, który już w kwietniu trafi na ekrany kin w Polsce i USA. Film opowiada historię młodej Ireny, która w czasie II wojny światowej traci kontakt z rodziną i zmuszona jest do pracy dla Niemców. Pewnego dnia ratuje Żydów z getta, wykorzystując zaufanie swojego pracodawcy. W rolach głównych występują zagraniczni aktorzy, ale także plejada polskich gwiazd. Przysięga Ireny to poruszająca opowieść o odwadze i poświęceniu w mrocznych czasach wojny.

Przysięga Ireny: polsko-kanadyjski dramat wojenny

Przysięga Ireny to nowy film, który już w kwietniu trafi na ekrany kin w Polsce i USA. Jest to wspólna polsko-kanadyjska produkcja, poruszająca tematykę II wojny światowej. Obraz powstał na podstawie scenariusza Dana Gordona, a wyreżyserowała go Louise Archambault.

Fabuła Przysięgi Ireny skupia się na losach tytułowej bohaterki, młodej Ireny, która w czasie wojny traci kontakt z rodziną. Dziewczyna zostaje zmuszona do pracy najpierw dla Armii Czerwonej, a później trafia do niemieckiej fabryki amunicji. Jej sytuacja zmienia się, gdy zwraca na nią uwagę major SS Rugemer. Mężczyzna proponuje jej pracę gospodyni w swojej posiadłości.

Bohaterka ratuje Żydów z getta

Kiedy Irena dowiaduje się, że Niemcy planują likwidację getta żydowskiego, postanawia wykorzystać zaufanie Rugemera. Ukrywa Żydów w domu majora, ratując ich przed niebezpieczeństwem. Niestety konspiracja nie trwa długo - Rugemer odkrywa sekret Ireny i stawia jej trudny wybór.

Losy bohaterki pokazują niezwykłą odwagę i heroizm zwykłych ludzi w obliczu wojennej zawieruchy. Irena z narażeniem własnego życia ratuje innych, kierując się sumieniem i humanitaryzmem.

Plejada znanych aktorów

W obsadzie Przysięgi Ireny zobaczymy zarówno aktorów zagranicznych, jak i polskich. W rolach głównych wystąpią Sophie Nelisse znana z serialu Yellowjackets oraz Dougray Scott, który grał w Mission: Impossible 2.

Jeśli chodzi o polskich aktorów, na ekranie pojawią się dobrze znani widzom artyści: Andrzej Seweryn, Maciej Nawrocki, Eliza Rycembel, Agata Turkot, Filip Kosior, Irena Melcer, Krzysztof Szczepaniak, Mateusz Mosiewicz, Eryk Kuhn Jr, Rafał Maćkowiak i Zuza Puławska.

Przysięga Ireny to poruszająca opowieść o odwadze i poświęceniu w mrocznych czasach wojny.

Czytaj więcej: Premiera filmu sci-fi w Disney+: Twórca online informuje o nowości!

Premiera filmu w kwietniu

Przysięga Ireny zadebiutuje w polskich kinach 19 kwietnia 2023 roku. Tego samego dnia obraz trafi również na ekrany kin w Stanach Zjednoczonych.

Film Louisely Archambault z pewnością przykuje uwagę widzów i krytyków. Porusza uniwersalne tematy wojny, cierpienia i bohaterstwa. Ponadto łączy w sobie polską i kanadyjską perspektywę, tworząc obraz złożony i wielowymiarowy. Już teraz można przewidzieć, że Przysięga Ireny wzbudzi emocje i stanie się ważnym wydarzeniem filmowym 2023 roku.

Podsumowanie

Przysięga Ireny: polsko-kanadyjski dramat wojenny w kinach

Przysięga Ireny to nowy polsko-kanadyjski dramat wojenny, który już w kwietniu wejdzie na ekrany kin w Polsce i USA. Film opowiada poruszającą historię tytułowej bohaterki, która w czasie II wojny światowej ratuje Żydów z getta. W obsadzie produkcji znaleźli się znani polscy oraz zagraniczni aktorzy. Przysięga Ireny z pewnością przykuje uwagę widzów, pokazując heroizm zwykłych ludzi w obliczu wojennej zawieruchy.

Przysięga Ireny to dramat wojenny łączący w sobie polską i kanadyjską perspektywę. Film porusza uniwersalne tematy cierpienia i odwagi, przedstawiając niezwykłe losy swojej bohaterki. Produkcja Louisely Archambault zadebiutuje w kinach już 19 kwietnia i z pewnością warto się na nią wybrać.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Terrifier 3: Adepcja niebezpieczne starcie z klaunem. Co czeka bohatera?
  2. Gerard Butler jako smok w wersji aktorskiej.
  3. Najlepsze polskie filmy o gangsterach i mafii - Przewodnik 2023
  4. Repertuar Kina Atlantic - aktualne seanse i bilety
  5. Rachel Zegler komentuje krasnoludki w CGI z Królewny Śnieżki: Śpiewasz w próżnię
Autor Maciek Kaźmierczak
Maciek Kaźmierczak

Jestem początkującym aktorem. W moich tekstach dzielę się entuzjazmem do aktorstwa oraz opisuję swoje pierwsze doświadczenia na planie filmowym i scenie. Mój styl pisania jest lekki i humorystyczny.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły